FacebookYoutubeInstagram

Východ se pyšní moderní sportovní arenou

Uherské Hradiště Zprávy 5. 12. 2018
Východ se pyšní moderní sportovní arenou
Foto: SAL, koláž DOBRÉHO DNE

Sídliště Východ v Uherském Hradišti se pyšní atraktivní multifunkční arénou, která za dva měsíce vyrostla na místě přehlíženého asfaltového plácku. „Zemětřesení“ si vyžádalo 1,5 milionu korun, výsledkem je hřiště s mantinely pro tenis, florbal, basketbal, volejbal nebo malou kopanou.

Sportovní aréna stojí mezi ulicemi Sadová a Lomená, její součástí jsou dvě fotbalové branky s ochrannými panely, zabudované basketbalové koše a výškově nastavitelná síť uprostřed hřiště o rozměrech 12 x 24 metrů. „Jeho povrch je z lité bezpečnostní pryže z prvotřídního polymeru, je certifikovaná pro použití na dětských hřištích a je zdravotně nezávadná,“ upřesnil Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice, který veřejnosti doporučuje volbu vhodné obuvi. „Když je sucho, tak sálové boty nebo tenisky, při vlhku boty s hrubší podrážkou, popřípadě turfy. Nevhodným obutím je jakákoliv obuv s hroty,“ zdůraznil Pášma.

Hřiště si vzala pod křídla organizace Sportoviště města, pro veřejnost je zdarma. Jen při rezervaci zájemci zaplatí symbolický poplatek. „Pohybové aktivity dětí, mládeže, ale i dospělých stále častěji nahrazuje moderní technika a absence pohybu přináší současné populaci spoustu negativ. Jelikož vnímáme vážnost situace, investujeme nemalé prostředky do dětských hřišť a sportovišť pro všechny věkové kategorie,“ vysvětlil investici Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, které si v posledních čtyřech letech posvítilo na dvanáct „plácků“. „Ve městě je stále ještě několik asfaltových hřišť, určených pro míčové hry. Jenže často jsou na hraně životnosti a schází jim potřebné vybavení,“ uvědomuje si starosta.

Autor: ceh

Vaše názory

Lidé podepisují petici a žádají bezpečnější Brod. Stačily tři rvačky

Uherský Brod

Lidé podepisují petici a žádají bezpečnější Brod. Stačily tři rvačky

Hysterie je zbytečná a není na místě, Uherský Brod je bezpečné město. Do jedné věty se dá...

5. 12. 2018
Smírčí kříž je zpět, připomíná dvě vraždy?

Zlechov

Smírčí kříž je zpět, připomíná dvě vraždy?

Kamenný smírčí kříž se po bezmála 40 letech vrátil na hranici katastru Zlechova. U cyklostezky do Starého...

5. 12. 2018
Rodiče se přetahují o dceru. Ničíte jí dětství, říká soud

Uherskobrodsko

Rodiče se přetahují o dceru. Ničíte jí dětství, říká soud

Soudní spor o příjmení a péči o sedmiletou dívku z obce na Brodsku, který mezi sebou vedou...

4. 12. 2018
Zemřel Květoslav Tichavský

Uherské Hradiště

Zemřel Květoslav Tichavský

Dnes ráno zemřel Květoslav Tichavský, bývalý starosta Uherského Hradiště a předseda atletického klubu Slovácká Slavie Uh. Hradiště....

4. 12. 2018
TOPlist