FacebookYoutubeInstagram

Vyhláška o psech už platí

Uherský Brod Zprávy 13. 1. 2009
Vyhláška o psech už platí
Foto: fab

Brod má vyhlášku omezující pohyb psů na veřejném prostranství a zároveň vymezující lokality, kde je naopak povoleno jejich volné pobíhání. Od vyhlášky si radní slibují větší bezpečnost obyvatel a zamezení konfliktů mezi zvířaty. Vyhláška je platná od prvního ledna.

„S přijetím tohoto opatření lze očekávat větší bezpečnost, ale také čistotu na veřejných prostranstvích,“ uvedl důvody přijetí vyhlášky brodský místostarosta Petr Vrána. Nový regulativ jasně určuje povinnost mít psa na vodítku a s náhubkem. Výjimkou jsou stanovené plochy pro volné pobíhání psů, kde tato pravidla neplatí. „Lokality určené k volnému výběhu psů uvažujeme označit cedulí s uvedením pravidel,“ uvedl již dříve Petr Vozár, vedoucí odboru životního prostředí. Nová vyhláška ale hlavně dává oporu městským strážníkům při řešení problémů s pejskaři. „Návrhy ploch jsme v dostatečném předstihu konzultovali s uherskobrodským kynologickým klubem a okolními městy, které podobnou vyhlášku již uplatňují, a mají tak v této oblasti praxi,“ doplnil Vrána.

Mezi plochy, kde je povolené volné pobíhání psů, namátkou patří břehy řeky Olšavy, prostor pod starým hřbitovem, okolí rybníků, příkop od muzea k Balkánu a další. Volně pobíhající psi jsou často k vidění i na sídlišti Střed nebo jinak řečeno na Židovně. Pokud nebudou chtít místní mít problémy se strážníky, nejbližší určená plocha je na místě bývalého židovského hřbitova za hradbami. Otázkou zůstává, zda zde budou moci pejskaři zůstat, až radnice dotáhne do konce plán přeměnit tento prostor na parčík se jménem Místo pro přátele.

Autor: fab

Vaše názory

Zásah hasičů v krutých podmínkách

Vyškovec

Zásah hasičů v krutých podmínkách

V úterý zahalil nebe nad Vyškovcem mrak kouře. Téměř v pravé poledne se zde totiž rozhořel požár,...

13. 1. 2009
Jeden hlas rozhodl, kácet se bude dál!

Uherský Brod

Jeden hlas rozhodl, kácet se bude dál!

Na programu mimořádného zastupitelstva v Uh. Brodě byl jediný podstatný bod. Začnou práce na obnově parku, nebo...

13. 1. 2009
Pipelife Cup Staré Město

Staré Město

Pipelife Cup Staré Město

Neděle 18. ledna 15.30 Břestek - Vážany Pátek 23. ledna 19.30 ...

13. 1. 2009
Bravo Broďané, Ostroh dostal osmičku

Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Uherský Brod

Bravo Broďané, Ostroh dostal osmičku

Hokejistům Uherského Hradiště i Uherského Brodu vyšel vstup do roku 2009 na podtrženou jedničku. Jestliže triumf Hradišťanů...

13. 1. 2009
TOPlist