FacebookYoutubeInstagram

Vyroste hi-tec pavilon

Uherský Brod Zprávy 27. 3. 2009
Vyroste hi-tec pavilon
Inzerce

Brodská průmyslovka postaví vzdělávací centrum za desítky milionů

V blízkosti Slováckých strojíren bude brzy stát unikátní budova. Brodská průmyslovka zde totiž zahájí realizaci vzdělávacího centra. Pod jednou střechou se zde budou studenti moci seznámit s nejnovějšími poznatky výzkumu a vyzkoušet si nové technologie.

„V budově, jež bude již svým architektonickým řešením v regionu ojedinělá, chceme soustředit výukové prezentace a instalace špičkových hi-technologií ze  strojírenství a elektrotechniky. Například veškeré elektroinstalace Centra budou řešeny formou inteligentních sběrnic systémů, jež ovládají budovu,“ vysvětlil ředitel školy Rostislav Šmíd. K prezentacím poslouží ojedinělá 3D prezentační technologie, která umí vytvářet virtuální realitu. Strojírenskou oblast studentům přiblíží špičkové multifunkční CNC obráběcí centrum či prostorový scanner pro metrologii. „Náklady na pořízení všech těchto technologií se pohybují v řádech milionů a budou v regionu pro vzdělávací účely naprosto jedinečné,“ dodal Šmíd.

V tomto centru se začne se zaváděním nových a netradičních způsobů a metod výuky. Jedná se například o učení interaktivní, projektové audiovizuální  nebo dokonce virtuální.

„Projekt má přenést do středoškolského prostoru současné poznatky z vědy a výzkumu a také je zpopularizovat,“ doplnil Michal Hampala, ředitel Centra celoživotního vzdělávání, které při střední škole funguje.

I budova centra bude vzhledově korespondovat s cílem projektu, tedy zaváděním nových a netradičních postupů do praxe. Dvoupodlažní stavbě bude dominovat sklo a ocel.  Na užitné ploše více než šestnácti set metrů čtverečních se bude moct vzdělávat až 140 studentů. V centrálním multimediálním prostoru jich mohou být desítky. Další studenti se pak budou moci pohybovat ve více než desítce specializovaných pracovišť.

Stavební náklady přesahují 35 milionů korun. Dalších 15 milionů se investuje do technologií.

„Není třeba nakupovat a často obměňovat technologie, stačí obnovit jen jejich prezentace, což výrazně ušetří náklady,“ doplnil ředitel školy Šmíd. Se zahájením stavby se počítá v letošním červnu. Hotová by měla být do jednoho roku.

Autor: fab

Vaše názory

Charity v ohrožení, chybí jim peníze

Slovácko

Charity v ohrožení, chybí jim peníze

Žádat doslova o každou korunu od města a kraje budou zřejmě muset charity a pečovatelské služby v...

27. 3. 2009
Vlekaři hlásí úspěšnou sezónu

Slovácko

Vlekaři hlásí úspěšnou sezónu

Převážně pozitivně hodnotí končící sezonu na sjezdovkách provozovatelé vleků z našeho regionu. Oceňují především déletrvající chladné počasí...

27. 3. 2009
Hrůza u Domů hrůzy

Uherský Brod

Hrůza u Domů hrůzy

Zděšení a odpor. Tyto pocity zažívají lidé ze sídliště Pod Vinohrady, kteří už měli tu čest si...

27. 3. 2009
Dětem i sportovcům vyrůstá nové hřiště

Hradčovice

Dětem i sportovcům vyrůstá nové hřiště

V tomto měsíci zahájili v Hradčovicích výstavbu nového víceúčelového hřiště. Prostor, na který se už těší především...

27. 3. 2009
TOPlist