FacebookYoutubeInstagram

Vysvědčení už v pátek, pak hurá do špitálu

Uherské Hradiště Zprávy 21. 6. 2017
Vysvědčení už v pátek, pak hurá do špitálu

Děti ze speciální školy čeká stěhování.

Foto: sal

Základní a mateřská škola speciální v Uherském Hradišti osiří, školáci usednou do lavic v Uherskohradišťské nemocnici. Ve třídy se promění objekt bývalého ředitelství. Školu na deset měsíců obsadí stavaři, kteří ji promění k nepoznání. Rekonstrukce „spolkne“ bezmála 21 milionů korun.

Speciální škola pro děti s hendikepem sídlí v budově bývalých jeslí, postavených v šedesátých letech. „Je naprosto nevyhovující pro výuku handicapovaných dětí. Největším problémem je, že není bezbariérová, k dispozici máme jen schodišťovou rampu. A trápí nás i průchozí třídy a vůbec špatný technický stav budovy. Rekonstrukce přichází za pět minut dvanáct,“ uvedl Karel Zerzáň, ředitel školy v Šafaříkově ulici, kterou navštěvuje 62 dětí.

Jelikož škola musí předat „štafetu“ stavařům, ředitel kvůli stěhování o jeden týden zkrátil školní rok. Děti tak dostanou vysvědčení už v pátek. „Čeká nás stěhování do náhradních prostor v Uherskohradišťské nemocnici, přesněji do bývalého ředitelství, kde aktuálně probíhají stavební úpravy podle potřeb dětí. Nový školní rok tak zahájíme ve špitále,“ pravil s úsměvem Zerzáň.

Rekonstrukce nenechá kámen na kameni, zůstanou jen obvodové zdi. „Škola potřebuje opravu jako sůl, zateplíme střechu, fasádu, vyměníme okna, dveře, změníme vnitřní dispozice objektu, postavíme výtah a zrekonstruujeme rozvody vody, elektriky, vytápění a vzduchotechniky. Ale hlavně škola získá punc bezbariérovosti, o což se postará i nový výtah,“ prozradil Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště. Radnice současně opraví dvorní objekt, který dříve sloužil pro chráněnou dílnu Lidumila. Uvnitř vzniknou rehabilitační učebny.

I když jde o krajskou školu, investorem je město. Modernizace přijde skoro na 21 milionů korun, Zlínský kraj k řece Moravě poslal 10 milionů. „Ještě usilujeme o dotaci na zateplení, ale práce se rozjedou i bez ní,“ dodal Blaha.

Autor: ceh

Vaše názory

Získají titul jako druzí v Evropě?

Uherské Hradiště

Získají titul jako druzí v Evropě?

Město Uherské Hradiště už podruhé usiluje o členství v Síti kreativních měst UNESCO. Když uspěje, stane se...

21. 6. 2017
Tropy udeřily. Příští čtvrtek má být na Slovácku 36 stupňů ve stínu!

Slovácko

Tropy udeřily. Příští čtvrtek má být na Slovácku 36 stupňů ve stínu!

Teploty nad třicet stupňů Celsia budou v následujících dnech patřit k normálu. Dnešní horké úterý má být...

20. 6. 2017
Teenager inzultoval sudího, dal mu pěstí do spánku

Uherské Hradiště

Teenager inzultoval sudího, dal mu pěstí do spánku

Skandál otřásá okresním přeborem dorostu! Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu se nemazlila s Danielem Rašticou z TJ...

20. 6. 2017
Rusové chtějí ukrást výrobu turboletu. Zůstanou lidé bez práce?

Kunovice

Rusové chtějí ukrást výrobu turboletu. Zůstanou lidé bez práce?

Jedna dobrá a jedna špatná zpráva z Kunovic, konkrétně z vyhlášených leteckých závodů Aircraft Industries (AI). Ta...

20. 6. 2017
TOPlist