FacebookYoutubeInstagram

Vztek rodičů, za parkování u školy dostávají pokuty

Uherské Hradiště Zprávy 3. 12. 2019
Vztek rodičů, za parkování u školy dostávají pokuty

Na tento způsob parkování jsou strážníci "alergičtí".

Foto: MP Uherské Hradiště
Inzerce

Dopravní chaos zavládl u Základní školy Za Alejí v Uherském Hradišti. Na vině je probíhající rekonstrukce školního hřiště, která vyhrotila už tak problematickou situaci s parkováním. Rodiče školáků jsou vytočení do běla, někteří z nich totiž od školy odjeli s pokutou od městské policie.

„Je to smutné, místo aby strážníci dopravu aspoň při ranní špičce řídili, tak rozdávají pokuty. To mi hlava nebere,“ kroutí hlavou Josef Habarta, podle kterého jsou problémy u školy Za Alejí dlouhodobé. Slepou ulici k hlavnímu školnímu vchodu totiž zdobí dopravní značky „Zákaz vjezdu“, zelenou mají pouze rezidenti.

Situaci aktuálně vyhrotila rekonstrukce školního hřiště, která vymazala parkovací místa i u zadního vchodu do školy. Když rodiče vezou děti do školy, tak často parkují, kde se dá… „Asi na pět minut jsem zaparkoval na trávník, po návratu už u auta stáli městští strážníci a vypisovali bloček. Byli nekompromisní, žádné výmluvy je nezajímaly, dokonce hrozili ve správním řízení pokutou až deset tisíc korun,“ svěřil se s vlastní zkušeností jeden z rodičů, kterému muži v černém doporučili, ať parkuje u nákupního centra, vzdáleného asi 300 metrů. „Od začátku školního roku jsme řešili osmnáct protiprávních jednání řidičů osobních vozidel, zejména parkování na veřejné zeleni a chodníku. Jen pětkrát jsme na místě udělili pokutu,“ reagoval Vlastimil Pauřík, velitel uherskohradišťské městské policie.

Radnice, která je zřizovatelem školy a zároveň investorem proměny chátrajícího hřiště, dopravní komplikace přiznává, ale považuje je za nutné zlo. „Jinak prostě stavbu, která poslouží široké veřejnosti, nelze zrealizovat,“ vysvětlil Jaroslav Zatloukal, místostarosta Uherského Hradiště, podle kterého rodiče mají rovněž využívat parkoviště vedle nákupního střediska, nebo u bytových domů v ulici Zahradní. „Stačí v ulici jen zastavit a dítě ulicí dojde po chodníku bezpečně až ke škole,“ poznamenal Zatloukal.

I když probíhající rekonstrukce hřiště dočasné parkování neřeší, její součástí je i vznik nových parkovacích míst podél průjezdného úseku ulice Za Alejí.

Rodiče se tak musí obrnit trpělivostí a využít okolní parkoviště, na pořadu dne totiž není ani přechodné zrušení zákazu vjezdu k hlavnímu vchodu školy. „Dopravní značku jsme instalovali po opakovaných stížnostech obyvatel a místní komise, protože hlavně v radních hodinách rodiče děti vozili až ke škole. Jelikož je příjezdová komunikace úzká, docházelo k nebezpečným situacím s vysokým rizikem újmy na zdraví. Omezení vjezdu řeší ochranu dětí, chodců a cyklistů, kteří se zde v hojném počtu pohybují,“ zdůraznil Zatloukal.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Školáci nadýchali 0,6 promile, jeden skončil v nemocnici

Slovácko

Školáci nadýchali 0,6 promile, jeden skončil v nemocnici

Alkohol na diskotékách teče proudem! Ve velkém mu přitom holdují také školáci a mladiství, kteří jsou často...

3. 12. 2019
Sedm let vedl největší organizaci Zlínského kraje. Ze dne na den byl na dlažbě

Uherské Hradiště

Sedm let vedl největší organizaci Zlínského kraje. Ze dne na den byl na dlažbě

Porušení zákoníku práce a vrácení 5 dotačních milionů, to jsou hlavní důvody odvolání Bronislava Vajdíka z pozice...

2. 12. 2019
Vánoční jarmark láká dárce kostní dřeně

Staré Město

Vánoční jarmark láká dárce kostní dřeně

Mladí lidé ve věku 18-35 let, zbystřete! Vánoční jarmark ve Starém Městě je příležitostí, jak se přidat...

2. 12. 2019
V Jalubí si postavili víceúčelové hřiště, zasportují si malí i velcí

Jalubí

V Jalubí si postavili víceúčelové hřiště, zasportují si malí i velcí

Už jen hodiny zbývají do otevření rekonstruovaného sportoviště u základní školy v Jalubí. Obec jej pětimilionovou injekcí...

2. 12. 2019
TOPlist