FacebookYoutubeInstagram

Za plynovod zvelebí střed obce

Podolí Zprávy 18. 2. 2009
Inzerce

Zastupitelé Podolí usilují o odkoupení domu a přilehlých pozemků o rozloze skoro devět tisíc metrů čtverečních v centru obce, kde do budoucna plánují stavbu domova důchodců, zdravotního střediska nebo nové radnice. Jenže s majitelem se trošku rozcházejí v ceně, zhruba o dvě stě tisíc. Starosta však věří, že najdou společnou řeč a lukrativní pozemky získají.

Podnikatel z Kunovic žádá 3,3 milionu korun, zastupitelstvo však posvětilo kupní cenu o 218 tisíc menší... „Cena je opravdu největším problémem, ale stále ještě jednáme a kupní smlouva není podepsaná. Snažíme se vyjednat i rozložení platby do dvou splátek, výraznější část bychom zaplatili letos, zbytek příští rok,“ zasvětil do zákulisí obchodních jednání Miroslav Křižka, starosta Podolí.

Obec si nemalou investici může dovolit z jednoho prostého důvodu, společnosti RWE totiž prodala plynovod. „Plynárenská společnost nám sice platila roční nájemné sto tisíc korun, ale držet plynovod je už přežitek. Jeho prodejem do obecní pokladny přiteklo 3,2 milionu korun,“ vysvětlil Křižka. „A aby se peníze nerozmělnily v drobnostech, rozhodli jsme se rozumným způsobem investovat do lokality, která se v budoucnu může stát srdcem obce,“ doplnil starosta.

Podolští si pohrávají s více variantami využití, ale vše je otázkou několika let. V úvahu připadá víceúčelové zařízení, domov důchodců, zdravotní středisko či nový obecní úřad. „Zbývající prostor bychom využili k vybudování dětského hřiště, případně nějaké odpočinkové relaxační zóny,“ přemýšlí nahlas Křižka. Dům není předmětem zájmu obecních konšelů, před realizací určeného projektu by jej srovnal se zemí buldozer. „Rozhodně však ne dřív než v horizontu pěti sedmi let,“ doplnila hlava obce. 

Autor: ceh

Vaše názory

Zvolili desatero, tíží je doprava a špitál

Uherské Hradiště

Zvolili desatero, tíží je doprava a špitál

Obyvatelé Uherského Hradiště mají jasno! Na premiérovém veřejném fóru určili deset priorit, kterými se mají konšelé intenzivně...

18. 2. 2009
Kněžpoli odlehčí obchvat, ale kdy?

Kněžpole

Kněžpoli odlehčí obchvat, ale kdy?

Obyvatelům Kněžpole svitla naděje, že jim v budoucnu pod okny nebudou jezdit desítky nákladních aut denně! Obec...

18. 2. 2009
Zemřel ve „vrátnici“

Uherské Hradiště

Zemřel ve „vrátnici“

Za pirátskou jízdu zaplatil životem šestatřicetiletý muž z Uh. Hradiště, který včera časně ráno nezvládl průjezd mírnou...

18. 2. 2009
Záhadná mrtvola!

Staré Město

Záhadná mrtvola!

Osada Havaj ve Starém Městě vydala mrtvolu muže! Její identita i přesná příčina smrti jsou však zahaleny...

18. 2. 2009
TOPlist