FacebookYoutubeInstagram

Zablokují silnici, už podruhé

Bzenec Zprávy 27. 8. 2008
Zablokují silnici, už podruhé

Takto to ve Bzenci vypadala na konci června.

Foto: zde

Svou nespokojenost s vysokým počtem projíždějících aut chtějí dát opět najevo obyvatelé Bzence. Nelíbí se jim, že i nadále vede přes jejich město objízdná trasa pro dvě současně opravované silnice první třídy. V pondělí 15. září proto chtějí od devíti do desíti hodin zablokovat dopravu v centru města.

„Současné řešení je tím nejlepším. Obě objízdné trasy jsou totiž řádně technicky zabezpečeny a z hlediska provozu navíc také vyhovují.“ Tak tato věta od Pavla Šustra, ředitele odboru pozemních komunikací ministerstva dopravy, přišla poštou starostovi Bzence Pavlu Čejkovi a pořádně jej namíchla. „To je neskutečné. Nikdo z pověřených úředníků sem nepřijel, aby se podíval, jaká je tady situace, a rovnou rozhodl od stolu v Praze, že je vlastně vše v pořádku. Vůbec se proto nedivím našim občanům, že připravují další blokádu. Ti zde totiž musejí žít,“ řekl Čejka.

Úředníci z ministerstva sice obyvatelům Bzence slíbili, že výrazně zkrátí opravu silnice první třídy v Petrově. Tomu však oni ani starosta moc nevěří. „To by museli pracovat i o víkendech, jak je tomu běžně v zahraničí. Byl jsem se tam schválně v sobotu podívat, ale nikdo tam nepracoval,“ upozornil starosta.

Bzenečtí chtějí svým protestem poukázat nejen na vysoký počet projíždějících aut, kvůli kterým jen těžce přecházejí přes silnici, ale také na překračování limitu povolené hranice hlučnosti a hlavně na prudký nárůst počtu dopravních nehod. Navíc se obávají, že po zahájení nového školního roku budou ohroženi především školáci a studenti, kterých je ve městě více než tisíc.

Autor: zde

Vaše názory

Trn z paty vytrhnou Němci

Blatnice pod sv. Antonínkem

Trn z paty vytrhnou Němci

Zastavit nepříznivý vývoj, při kterém se Blatnice stává jednou z nejvíce nezaměstnaností postižených obcí na Slovácku, chce...

27. 8. 2008
Zrod nové spolupráce

Zrod nové spolupráce

Baťova vila ve Zlíně se právě dnes zapíše do paměti Sdružení místních samospráv České republiky (SMS ČR)....

27. 8. 2008
Pitínské škole chybí děti

Pitín

Pitínské škole chybí děti

Nejméně patnáct žáků ve třídě, tak zní zákonem stanovený limit pro základní školy. Ten se však ukázal...

27. 8. 2008
Peníze na obnovu parku jsou připraveny

Uherský Brod

Peníze na obnovu parku jsou připraveny

V půli července zaznamenala dotační politika Uh. Brodu další úspěch. V tu dobu byl totiž schválen projekt...

27. 8. 2008
TOPlist