Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Žáci jsou zpět, havárie už nehrozí

Uherské Hradiště Zprávy 10. 10. 2018
Žáci jsou zpět, havárie už nehrozí

Starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha a ředitel školy Jan Vorba zkontrolovali obnovu ZŠ UNESCO jako první.

Foto: ilustr. web

Stavaři zmizeli, do tříd nejstarší uherskohradišťské základní školy se po bezmála třech měsících vrátili žáci i kantoři. ZŠ UNESCO se totiž dočkala první etapy rekonstrukce, která si posvítila hlavně na naprosto nevyhovující hygienické zařízení, ale i veškeré rozvody. Radnice tak sáhla hluboko do kapsy.

„Rozvody i odpady už byly v opravdu žalostném stavu, havárie jsme očekávali každým dnem. Škola čelila výpadkům elektrické energie i několika případům prasklého vodovodu,“ připomněl Jan Vorba, ředitel školy, postavené v roce 1913.

Její interiér si prošel mnohými změnami. Modernizace zasáhla hlavně hygienická zařízení a dělníci vyměnili veškeré rozvody zdravotechniky a elektrorozvody. „Školu jsme zároveň proměnili v bezbariérovou, o což se postaral nový výtah,“ doplnil Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště, které je zřizovatelem školy i vlastníkem historické budovy. Stavebním úpravám však ještě zdaleka není konec, v příštím roce se rozjede druhá etapa prací. „Zatím jsme dali do pořádku jen pravou a centrální část školy, teď přijde na řadu levá část, která zahrnuje i rekonstrukci hygienického zázemí tělocvičny,“ prozradil Blaha.

Školáci se však neradují jen z nových „sociálek“, ale i z modernizace učeben. Dodávka nového mobiliáře a techniky směřovala do učeben fyziky, španělského a ruského jazyka.

Investice do školy si vyžádala 36 milionů korun, městu však odlehčí dotace ve výši 6,7 milionu. ZŠ UNESCO tak za posledních šest let „spolkla“ už 68 milionů korun, v předchozích letech se totiž dočkala sportovního hřiště, fasády, nových oken, dveří nebo šaten.

Autor: ceh

Vaše názory

Kriminálka objevila v domě špičkovou pěstírnu konopí

Uherské Hradiště

Kriminálka objevila v domě špičkovou pěstírnu konopí

Spadla klec, pětadvacetiletého muže pravděpodobně čeká „návštěva“ vězení. V pronajatých prostorech v jedné z budov v Uherském...

9. 10. 2018
Zemka v boji o spravedlnost podporují přátelé

Uherské Hradiště

Zemka v boji o spravedlnost podporují přátelé

Iniciativa nejbližších přátel Zdeňka Zemka stála za vznikem spolku Spravedlnost na podporu nespravedlivě odsouzených a stíhaných v...

9. 10. 2018
„Brácha s bráchou, matka se synem“

Uherský Brod

„Brácha s bráchou, matka se synem“

Pokud jde o příbuzenské svazky v politice, ty už dávno nejsou nic nového ani na komunální úrovni....

9. 10. 2018
Výhru v Brodě slaví Kubáník, ale starostou může být Hrdý!

Uherský Brod

Výhru v Brodě slaví Kubáník, ale starostou může být Hrdý!

Ferdinand Kubáník, s 1 853 hlasy vítěz brodských komunálních voleb v barvách KDU-ČSL, nebo lídr kandidátky David...

8. 10. 2018
TOPlist