FacebookYoutubeInstagram

Žádný násilník, jen souložil se čtrnáctiletou…

Slovácko Zprávy 11. 4. 2018
Žádný násilník, jen souložil se čtrnáctiletou…
Foto: Ilustrační foto

Sedm a půl let za mřížemi si neodsedí, dvaadvacetiletý mladík z Uherskobrodska, který čelil obvinění ze znásilnění dvou nezletilých sester, vyfasoval jen podmínku za pohlavní zneužívání dítěte a omezování osobní svobody. Ortel Krajského soudu ve Zlíně však ještě není pravomocný, státní zástupce i obhájce si ponechali lhůtu pro případné odvolání.

„Obžalovaný popírá, že s dívkami měl pohlavní styk, ony tvrdí opak. Ale to je v podobných případech běžné. Každopádně dokazování znásilnění nepotvrdilo. Podmíněný trest splní lépe výchovný účel. Záleží už pouze na muži, jak šance využije,“ prohlásil Jiří Dufek, předseda soudního senátu.

Poškozené dívky jsou sestry z malé obce na Uherskobrodsku, u hranic se Slovenskem. Když je obžalovaný před dvěma lety údajně zneužíval, bylo jim třináct a čtrnáct let. Starší sestra tvrdila, že ji při prvním pohlavním styku znásilnil. Jenže poměr s ním měla i dál a jak už sama vypověděla, tak dobrovolně… „Je obtížné si představit, že by toto následovalo po znásilnění. Jednalo se tedy o pohlavní styk strpěný, nikoliv z donucení,“ vysvětlil Dufek. Trest tak obžalovaný dostal kvůli sexu s dívkou, které ještě nebylo patnáct let, což prý dobře věděl. U mladší dívky se pouze pokusil o pohlavní styk, když se ale bránila, „zařadil zpátečku“. V jejím případě soud vyhodnotil chování obžalovaného jako omezení osobní svobody.

Žalobce pro mladíka navrhoval sedm a půl roku vězení, obhájce zproštění obžaloby. Soud mu ale vyměřil tříletý trest odnětí svobody s podmínečným odkladem na zkušební dobu tří let.

Autor: ceh

Vaše názory

Čtyři ředitelé už klidně spí

Uherské Hradiště

Čtyři ředitelé už klidně spí

Vratislav Brokl, Marie Leitgebová, Jana Uherková a Ilona Močičková vyhráli „bez boje“, obhajovat pozici ve výběrovém řízení...

11. 4. 2018
Prodejci drog dostali trojku z chování, tím to ale nekončí

Staré Město

Prodejci drog dostali trojku z chování, tím to ale nekončí

Osm žáků zapletených do marihuanové kauzy, která zasáhla Základní školu ve Starém Městě, vyfasovalo nejtvrdší kázeňský trest...

11. 4. 2018
Filmovou obcí jsou už také Bojkovice a Kunovice

Bojkovice, Kunovice

Filmovou obcí jsou už také Bojkovice a Kunovice

Už skoro rok funguje ve Zlínském kraji unikátní projekt na podporu filmového průmyslu - „Filmová obec“. Označení...

11. 4. 2018
S peticí dorazili do Senátu i plyšoví křečci

Zlínský kraj

S peticí dorazili do Senátu i plyšoví křečci

Společně s peticí za dostavbu dálnic D49 a D55, které mají protnout region, dorazili na půdu Senátu...

10. 4. 2018
TOPlist