FacebookYoutubeInstagram

Zajímavosti z komunálních voleb

Slovácko Zprávy 8. 10. 2018
Zajímavosti z komunálních voleb
Foto: sal

Jankovice
Jakub Hrubý pomalu vyklízí kancelář starosty, ze všech zvolených zastupitelů totiž získal nejméně hlasů - 88. Z vítězství se raduje Radek Šilc, lídr Sdružení nezávislých kandidátů, kteří získali 5 z devíti mandátů.

Mistřice
Starosta Vladimír Sedláček, lídr KDU-ČSL, se vůbec nedostal do zastupitelstva, takže končí! Štafetu po něm nejspíš převezme hasič František Abrhám, jednička vítězného Sdružení obyčejných lidí, které získalo 6 z 15 mandátů.

Nedachlebice
Novým starostou obce se nejspíš stane Josef Jandouš, lídr Není nám to jedno. Ve funkci nahradí Roberta Křenka, který už nekandidoval.

Osvětimany
Volby vyhrál kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář, ale s největší pravděpodobností se ve vedení městyse nic nezmění, starosta Otakar Berka získal jen o 25 hlasů méně.

Stupava
Novým starostou se podle všeho stane technik zemědělské výroby Zdeněk Havlíček, který nahradí už nekandidující Annu Muchovou. Na počet hlasů volby vyhrála Ludmila Janováčová, která však zůstane v roli místostarostky.

Topolná
V Topolné sice vyhrál současný starosta Ladislav Botek a jeho Starostové a nezávislí pro Topolnou, nicméně kandidoval až jako trojka, takže není vyloučené, že jej ve funkci vystřídá lídr Radek Vajdík.

Tučapy
Bratři Petr a Pavel Elisové, lídři dvou ze čtyř kandidujících subjektů, vyhořeli. Do zastupitelstva se dostal pouze starší Petr. Na starostu si brousí zuby Bronislav Rezek z vítězného sdružení Pro Tučapy.

Kněžpole
Petr Knot post starosty asi neobhájí, z vítězství se radují Občané Kněžpole s lídrem Petrem Hubáčkem, kteří získali 6 z 15 mandátů. Jestli to na starostu postačí, to ukáží nejbližší dny…

Popovice
Jitka Nováková už předem avizovala, že končí. Její Sdružení nezávislých kandidátů ale volby vyhrálo o jeden hlas, do kanceláře starosty tak nejspíš usedne Martin Slováček.

Buchlovice
Jiří Černý skončil až čtvrtý, je proto otázkou, jestli post starosty udrží. Vítězkou voleb je Pavla Večeřová (KDU-ČSL), vedoucí Československého kulturního centra v Buchlovicích.
Korytná
Současní spolupracovníci, starosta Vladimír Janča a místostarosta Josef Klon, se postavili ve volbách proti sobě. Klon coby kandidát ANO vyhrál a je možné, že se stane starostou.

Drslavice

Obec, ve které měli voliči na výběr pouze z jedné kandidátky, se o vítězství v počtu hlasů dělí dosavadní starosta Rostilav Mihel a Karel Hanák, jenž kandidoval ze čtvrtého místa. Oba získali shodně 179 hlasů.

Záhorovice

Miroslav Andrlík, jenž se do zastupitelstva v roce 2014 dostal za KSČM, vyhrál volby v novém dresu KDU-ČSL. Dostal vůbec největší počet hlasů, celkem 308, a může být novým starostou.

Autor: ceh

Vaše názory

Boj o senát, 2. kolo: Kunčar zůstane senátorem!

Slovácko

Boj o senát, 2. kolo: Kunčar zůstane senátorem!

Je dobojováno, staronovým senátorem v obvodu č. 80 je Patrik Kunčar, dosavadní starosta Uherského Brodu za KDU-ČSL....

8. 10. 2018
V Hradišti triumfovali občanští demokraté, ti sociální vyhořeli!

Uherské Hradiště

V Hradišti triumfovali občanští demokraté, ti sociální vyhořeli!

Volby v Uherském Hradišti vyhrál úřadující starosta Stanislav Blaha a jeho Občanští demokraté a nezávislé osobnosti, kteří...

8. 10. 2018
VOLBY 2018: Hlasování skončilo, napětí dál stoupá

Slovácko

VOLBY 2018: Hlasování skončilo, napětí dál stoupá

Komunální volby 2018 jsou za námi. Ve 73 slováckých obcích a městech se od pátku do sobotní...

6. 10. 2018
VOLBY 2018: Slovácko rozhoduje o novém vedení měst a obcí

Slovácko

VOLBY 2018: Slovácko rozhoduje o novém vedení měst a obcí

Až do sobotní 14. hodiny se rozhoduje ve 73 slováckých obcích a městech o nových zastupitelích. Na...

6. 10. 2018
TOPlist