FacebookYoutubeInstagram

Zámecká parcela bude již brzy patřit Drslavicím

Drslavice Zprávy 13. 1. 2009
Zámecká parcela bude již brzy patřit Drslavicím

Na místě Pepčína se na Silvestra každoročně setkavají jeho příznivci.

Foto: ZK

Mýtinka v lesním porostu mezi Drslavicemi, Hradčovicemi, Vlčnovem a Uh. Brodem řadu let láká místní k příjemné procházce. Mezi lidmi je i mnoho pamětníků, kteří si vybavují i vzhled letohrádku, který zde stával. Starostové okolních vesnic chtějí na oblíbené místo vrátit nějakou dominantu, a tak před časem vznikl nápad na postavení rozhledny. Zásadní krok k uskutečnění této myšlenky provedli drslavičtí zastupitelé. Rozhodli se totiž, že parcelu, kde zámeček stával, koupí.

„Z dětství si Pepčín ještě pamatuji. Chodívali jsme tam jako děcka. To tam tehdy ještě bylo i schodiště,“ zavzpomínala Broďanka Dana Baďurová. Není proto divu, že místo se stalo oblíbeným cílem procházek. Na silvestrovských setkáních se zde pravidelně schází několik stovek lidí. „Pozemek jsme pořídili za sto čtyřicet tisíc korun. Do konce ledna by měl být převedený do našeho vlastnictví,“ informoval Milan Matyáš, starosta Drslavic. Výstavba rozhledny by měla přijít na čtyři až sedm milionů korun. „Záleží na použitém materiálu,“ vysvětlil starosta. V Drslavicích doufají, že se jim podaří získat příspěvek z některého z dotačních titulů, či že s výstavbou nové turistické dominanty pomůžou i ostatní obce z okolí. „Do projektu půjdeme v rámci mikroregionu Dolní Poolšaví a Východní Morava.

Také město Uherský Brod se bude angažovat. My samostatně se do takového projektu pustit nemůžeme. Jednak nemáme takový úřednický aparát jako Brod, a taky finance bychom sami sháněli stěží,“ upřesnil Matyáš. Po rozhledně na Velkém Lopeníku a ve Lhotce by se jednalo již o třetí rozhlednu na Brodsku.

Autor: fab

Vaše názory

Hvězdárna láká i letos

Uherský Brod

Hvězdárna láká i letos

Ve středu sedmého ledna byl v Praze letošní rok vyhlášen jako Mezinárodní rok astronomie. Uherskobrodská hvězdárna nemůže...

13. 1. 2009
Příkop ochrání před vodou

Šumice

Příkop ochrání před vodou

Proudy valící se vody a bahna, to byl častý problém, jejž muselo řešit několik šumických rodin. Léta...

13. 1. 2009
Zahrada školky se otevře všem dětem

Bánov

Zahrada školky se otevře všem dětem

Ještě před nástupem zimních měsíců došlo v areálu zahrady bánovské mateřské školy k řadě upráv a změn...

13. 1. 2009
Vyhláška o psech už platí

Uherský Brod

Vyhláška o psech už platí

Brod má vyhlášku omezující pohyb psů na veřejném prostranství a zároveň vymezující lokality, kde je naopak povoleno...

13. 1. 2009
TOPlist