FacebookYoutubeInstagram

Zamíří úředníci do banky? Město zaplatí 35 milionů

Uherské Hradiště Zprávy 13. 1. 2020
Zamíří úředníci do banky? Město zaplatí 35 milionů

Budova ve Svatováclavské ulici, kde naposled sídlila Komerční banka, je na prodej. Za 35 milionů si ji koupí město Uherské Hradiště.

Foto: sal

Budovu Komerční banky koupí Uherské Hradiště! Za osiřelý objekt na Svatováclavské ulici s největší pravděpodobností vysází 35 milionů korun, do památkově chráněného sídla následně radnice přestěhuje odbor dopravních a správních agend, který aktuálně nemá společnou střechu nad hlavou. Konečný ortel mají dnes v rukou zastupitelé.

„S nákupem souhlasím, dává smysl. Budova je krásná a v dobrém stavu. Je super, že se úřad opět více zcelí, což v konečném důsledku ocení hlavně lidé,“ reagoval Tomáš Janča, opoziční zastupitel a předseda finančního výboru.

Jelikož znalecký posudek zní na částku 42 milionů korun, včetně pozemků, je prodejní cena 35 milionů košér. Sídlo bývalé banky bylo loni předmětem aukce, ale nikdo neprojevil adekvátní zájem, takže šanci dostalo město. „Jde o nemovitou kulturní památku v městské památkové zóně, nakládání s objektem má tudíž přísná pravidla, která jsou pro soukromého investora svazující. Poradí si s nimi pouze město nebo opět banka,“ objasnil Janča, kterého jen zaráží finanční náklady na rekonstrukci objektu. „Hovoří se o dalších dvaceti milionech, což mi ale přijde příliš, vždyť provoz banky a úřadu má k sobě hodně blízko,“ poznamenal Janča.

Město Uherské Hradiště potvrdilo, že nemovitost využije pro administrativní a veřejné účely. „Jednoznačně si zaslouží, aby zůstala veřejně přístupná. Uděláme maximum, aby se nestala předmětem spekulací nebo majetkem subjektů, které nejsou způsobilé ji důstojně a citlivě využívat a zároveň o ni pečovat jako o nemovitou kulturní památku,“ zdůraznil Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice. Když zastupitelé koupi posvětí, stěhování čeká odbor dopravních a správních agend, který je aktuálně rozdělen do dvou budov na ulici Revoluční a Protzkarova. Ve hře je i stěhování útvaru interního auditu a oddělení informatiky. „Všechny budovy úřadu se tak dostanou do jedné osy, a tím i do lepší dostupnosti - Svatováclavská - Masarykovo náměstí - Protzkarova,“ dodal Pášma.

Otázkou zůstává osud objektu v Revoluční ulici, u kterého se zatím nejčastěji skloňuje prodej. Znalecký posudek, včetně přilehlých parkovacích ploch, hovoří o částce 22 milionů korun. Radnice by tak ušetřila 6,5 milionu za nutnou rekonstrukci střechy a dalších skoro 22 milionů za nový systém kartoték pro pracoviště osobních dokladů, řidičských průkazů, registru řidičů a vozidel, který už kapacitně nedostačuje. Peníze by investovala do modernizace nabyté nemovitosti. Ale budova v Revoluční ulici není na programu dnešního jednání zastupitelstva, to rozhodne jen o případné koupi bývalé Komerční banky.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Pivovaru chybí 36 sudů

Uherský Brod

Pivovaru chybí 36 sudů

Brodská policie má na stole neobvyklý případ, od pátku 3. ledna řeší krádež celkem 36 kovových sudů,...

13. 1. 2020
Vánoční sbírka potěší TULIP

Uherské Hradiště

Vánoční sbírka potěší TULIP

Štědrost obyvatel a návštěvníků Uherského Hradiště potěší nízkoprahové zařízení pro děti a mládež TULIP. Tradiční vánoční sbírka,...

13. 1. 2020
Řidičům pomáhají při platbách za parkování chytré telefony. V nabídce jsou i virtuální kotouče

Uherský Brod

Řidičům pomáhají při platbách za parkování chytré telefony. V nabídce jsou i virtuální kotouče

Řidiči dostali v Brodě při úhradách krátkodobého parkování konečně na výběr. Ve všech zpoplatněných městských zónách si...

12. 1. 2020
V Ostrohu vzplála střecha rodinného domu, škoda je za 300 tisíc

Uherský Ostroh

V Ostrohu vzplála střecha rodinného domu, škoda je za 300 tisíc

Dnes dopoledne hořelo v ostrožské ulici Svobodova, kde plameny zachvátily část střechy rodinného domu. Na místě zasahovaly...

8. 1. 2020
TOPlist