FacebookYoutubeInstagram

Zastávky MHD vyrostly ve Staré Tenici, fungují od soboty

Uherské Hradiště Zprávy 3. 2. 2020
Zastávky MHD vyrostly ve Staré Tenici, fungují od soboty
Foto: mestouh.cz

Obyvatelé Staré Tenice v Uherském Hradišti mají důvod k malé oslavě. Radnice vyslyšela jejich volání a na sídlišti oživila autobusové zastávky pro linky MHD, za které zaplatila 2,7 milionu korun. Cestujícím jsou k dispozici od soboty.

„Místní po vzniku zastávek volali už delší dobu, proto jsme se jim snažili vyhovět. Výstavba autobusových zastávek je navíc dalším krokem k naplňování nové koncepce MHD, která má veřejnou dopravu ve městě zásadně změnit,“ uvedl Stanislav Blaha, starosta Uherského Hradiště.

I když byly zastávky dokončeny už koncem roku a zkolaudovány zkraje ledna, jejich zprovoznění pozdržela úprava licence na provozování MHD a jízdních řádů. „Jelikož se autobusovému dopravci podařilo vyřízení všech potřebných formalit zkrátit, zahájil provoz už v sobotu 1. února,“ poznamenal Jan Pášma, mluvčí uherskohradišťské radnice.

Ve Staré Tenici ve směru k nábřeží vznikl úplně nový zastávkový zálivek, v opačném směru je zastávka v jízdním pruhu. Investice zahrnuje i úpravu přilehlého chodníku, přístřešek pro cestující nebo přeložky stožárů veřejného osvětlení. „Vybudování zastávek si vyžádalo posunutí přechodu pro chodce. Věříme, že je využijí i obyvatelé a návštěvníci lokality Mojmír, kde se mimo jiné nachází střední odborná škola a základní škola, u které se aktuálně rekonstruuje sportovní areál. Stačí jim totiž projít průchodem pod železnicí,“ poznamenal Pášma. Zastávka ve Staré Tenici je podle něj pouze první vlaštovkou, už brzy město oživí i další. „Jedna vyroste na třídě Maršála Malinovského u Smetanových sadů a pokračujeme v projekční přípravě zastávek na ulici Sokolovské, Svatojiřském nábřeží a v Rybárnách. Chápu, že občané si přejí, aby přibývaly rychleji, ale projekčně jde o neobyčejně složitou věc,“ podotkl místostarosta Jaroslav Zatloukal s tím, že v poslední době radnice investovala do zastávek u vlakového nádraží, městské tržnice nebo u hřbitova v Mařaticích.

Autor: ceh

Vaše názory

Chřipka udeřila, hygiena dala zavřít všechny nemocnice v kraji

Slovácko

Chřipka udeřila, hygiena dala zavřít všechny nemocnice v kraji

Od soboty 1. února platí v Uherskohradišťské nemocnici až do odvolání zákaz návštěv. Mimořádné opatření si vyžádal...

3. 2. 2020
Podpora brodského sportu? Zatím pro 13 klubů

Uherský Brod

Podpora brodského sportu? Zatím pro 13 klubů

Na peníze z Dotačního programu města Uherský Brod se letos může těšit třináct místních klubů. Největší krajíc...

3. 2. 2020
Zastávka a cestující kazí rodině život, ve výhledu má nástupiště

Zlechov

Zastávka a cestující kazí rodině život, ve výhledu má nástupiště

Autobusová zastávka, kterou obec Zlechov postavila přímo před jedním z rodinných domů, stále budí emoce a rozděluje...

2. 2. 2020
Chřipka udeřila, nemocnice zavírá brány

Uherské Hradiště

Chřipka udeřila, nemocnice zavírá brány

Od soboty 1. února platí ve všech odděleních Uherskohradišťské nemocnice až do odvolání zákaz návštěv. Mimořádné opatření...

31. 1. 2020
TOPlist