FacebookYoutubeInstagram

Zastupitelé podpořili výstavbu obchodňáků

Veselí nad Moravou Zprávy 27. 3. 2009
Zastupitelé podpořili výstavbu obchodňáků

Pustina se změní v obchodní centrum - Většinou jen chátrající objekty a rozježděná hlína se nachází v areálu bývalých ÚP závodů ve Veselí nad Moravou. Do tří let by ovšem mělo být všemu jinak. Město prodalo pozemky ležící v těsné blízkosti vlakového i autobusového nádraží investorovi, který zde chce postavit Kaufland a Okay elektrospotřebiče.

Foto: zde
Inzerce

Dvacet jedna! Číslo neznačí v tomto případě známou karetní hru, ale počet milionů korun, které poplynou do rozpočtu města Veselí nad Moravou. Zastupitelé totiž téměř jednohlasně podpořili prodej pozemků v centru města firmě, která na nich chce vystavět hypermarket Kaufland a prodejnu Okay elektrospotřebiče.

„Devatenáct pro, dva proti, nezdržel se nikdo. Zastupitelstvo města Veselí rozhodlo prodat pozemky a nemovitosti v centru města pro výstavbu obchodního centra Kaufland a prodejny Okay elektrospotřebiče v ulici Stolařská,“ ohlásil na posledním jednání městského zastupitelstva výsledek hlasování starosta Veselí Jaroslav Hanák.

Zastupitelé tak dali najevo, že se rádi zbaví pozemků, pro které město nemá v nejbližších letech žádné využití a navíc za ně získá do svého rozpočtu dvacet jedna milionů korun, a to za předpokladu, že firma do 30 měsíců stavbu zkolauduje. Pokud ovšem firma od svého záměru ustoupí, získá město jen milion korun, jako odškodné za blokování pozemků.

Zajímavé v této souvislosti je sledovat anketu na oficiálních webových stránkách města, kde na otázku: „Jste pro výstavbu dalšího supermarketu v centru města?“ odpovědělo 286 ze 429 respondentů záporně, tedy plné dvě třetiny hlasujících si markety ve městě nepřeje. 

Autor: zde

Vaše názory

Ostroh vybírá nej učitele

Uherský Ostroh

Ostroh vybírá nej učitele

Ocenit skutečně jen ty nejlepší. S tímto úmyslem uspořádala vůbec první elektronické hlasování o nejoblíbenějšího učitele(-ku) místní...

27. 3. 2009
Vyroste hi-tec pavilon

Uherský Brod

Vyroste hi-tec pavilon

V blízkosti Slováckých strojíren bude brzy stát unikátní budova. Brodská průmyslovka zde totiž zahájí realizaci vzdělávacího centra....

27. 3. 2009
Charity v ohrožení, chybí jim peníze

Slovácko

Charity v ohrožení, chybí jim peníze

Žádat doslova o každou korunu od města a kraje budou zřejmě muset charity a pečovatelské služby v...

27. 3. 2009
Vlekaři hlásí úspěšnou sezónu

Slovácko

Vlekaři hlásí úspěšnou sezónu

Převážně pozitivně hodnotí končící sezonu na sjezdovkách provozovatelé vleků z našeho regionu. Oceňují především déletrvající chladné počasí...

27. 3. 2009
TOPlist