FacebookYoutubeInstagram

Zavřené podniky, omezení výroby

Slovácko Zprávy 25. 3. 2020
Zavřené podniky, omezení výroby

Potravinářská firma omezila provoz, jeden z pracovníků továrny v Kunovicích byl totiž pozitivně testovaný na koronavirus.

Foto: ilustr. web

Epidemie koronaviru zasáhla i podniky na Uherskohradišťsku. Firma Hamé omezila provoz kvůli nakaženému pracovníkovi továrny v Kunovicích, ostrožská společnost Eurotec Konečný ze stejného důvodu do odvolání úplně zastavila výrobu! Situaci nepodceňuje ani Česká zbrojovka nebo Mesit, ale zatím jedou dál.

Hamé
Potravinářská firma omezila provoz, jeden z pracovníků továrny v Kunovicích byl totiž pozitivně testovaný na koronavirus. „I přes mnoho preventivních opatření ke snížení rizika nákazy se bohužel v kunovickém závodě objevila první nakažená osoba,“ potvrdil Milan Linka, mluvčí českého zastoupení skupiny Orkla Foods, pod jejíž křídla Hamé patří. Zákazníci ale mohou být podle něj klidní, u balených potravin a nápojů totiž šíření nákazy nehrozí. Zaměstnanci, kteří byli v přímém kontaktu s nakaženou osobou, jsou v karanténě.

Krizový tým společnosti ruku v ruce s hygieniky ještě provedl všechna potřebná opatření k ochraně ostatních zaměstnanců. „Jde o přísná pravidla pro provádění hygieny zaměstnanců a sanitace pracoviště, nošení ochranných pomůcek, včetně roušek pro všechny zaměstnance, měření teploty nebo rozdělení výroby do jednotlivých zón,“ dodal mluvčí.

Eurotec
Koronavir se nevyhnul ani společnosti  Eurotec. „Až do odvolání je zastaven provoz, všichni zaměstnanci zůstávají doma,“ uvedla ostrožská společnost na svých webových stránkách. Pozitivně testovaný zaměstnanec a pracovníci, kteří s ním přišli do styku, jsou v karanténě. „Po potvrzení nákazy vedení společnosti nařídilo zaměstnancům dovolenou, s výjimkou vybraných pracovníků, kteří se podílejí na nezbytných opatřeních, abychom ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí zabránili dalšími možnému šíření nákazy,“ stojí v prohlášení.

Mesit holding
Společnost Mesit Uherské Hradiště nemá jediného zaměstnance na seznamu nakažených ani v karanténě. „Ale nic nepodceňujeme, uzavřeli jsme podnikovou jídelnu, dezinfikujeme společné prostory a mezi zaměstnance rozdáváme roušky. Výroba jede dále, zakázek máme dost, chceme udržet zaměstnanost, jak to jen půjde,“ prohlásil Jan Šebek Cholewa, mluvčí a personální ředitel závodu.

Česká zbrojovka
Z uherskobrodské České zbrojovky rovněž nehlásí žádného nakaženého. Jednodenní zastavení výroby si vyžádalo pouze přijetí organizačních a preventivních opatření proti šíření nákazy COVID-19. Firma už každopádně odpískala služební zahraniční cesty a u zaměstnanců, když je to možné, upřednostňuje home office. „Na pracovištích, která jsme vyhodnotili jako riziková z důvodu počtu zaměstnanců, jsem přijali příslušná opatření, například aby v jeden okamžik nepřesáhl počet zaměstnanců celkový počet stanovený vládou,“ nechala se slyšet Eva Svobodová, mluvčí společnosti CZG - Česká zbrojovka Group, která pracovníkům v některých provozech vydala osobní ochranné pracovní prostředky jako jednorázové rukavice, mýdlo nebo dezinfekční prostředky.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Odboráři Aircraft Industries chtěli zastavit výrobu, ruský majitel to zatrhl

Kunovice

Odboráři Aircraft Industries chtěli zastavit výrobu, ruský majitel to zatrhl

Továrna neosiří, zaměstnanci společnosti Aircraft Industries doma nezůstanou. Ruský podnikatel Oleg Melyukhov, předseda představenstva kunovického výrobce letadel,...

25. 3. 2020
Koronavirus na Slovácku: Infikovaných je 36 lidí, což je přes dvonájsobek počtu případů potvrzených na Zlínsku

Slovácko

Koronavirus na Slovácku: Infikovaných je 36 lidí, což je přes dvonájsobek počtu případů potvrzených na Zlínsku

Ve Zlínském kraji bylo v úterý 24. března večer potvrzeno dalších 6 případů na nákazu novým typem...

24. 3. 2020
Ředitel divadla: Je to vážné, ztráty jdou do milionů

Uherské Hradiště

Ředitel divadla: Je to vážné, ztráty jdou do milionů

Těžká situace, kdy herci museli nejdřív ze dne na den přestat hrát a ve finále úplně zastavit...

24. 3. 2020
Boj s koronavirem: Hradišťsko hlásí další dva případy, infikovaných je už 32

Slovácko

Boj s koronavirem: Hradišťsko hlásí další dva případy, infikovaných je už 32

Ve Zlínském kraji byly dnes ráno potvrzeny další dva případy na nákazu novým typem koronaviru, oba infikovaní...

24. 3. 2020
TOPlist