FacebookYoutubeInstagram

Zbytečně přichází o turisty

Lhotka Zprávy 6. 8. 2008
Zbytečně přichází o turisty

Přístup spoután řetězy - tento pohled se naskytne turistům, když chtějí navštívit rozhlednu ve Lhotce. Mnohým se nechce bránu podlézat, a tak se raděj otočí

Foto: fab
Inzerce

Mnoho návštěvníků odradí ztížený přístup k rozhledně na Lhotce

Oblíbeným cílem řady turistů jsou i místa s hezkým výhledem, když je pak na takovém místě ještě rozhledna, o nezájem výletníků se bát nemusí. K výstupu na rozhlednu ve Lhotce, místní části Hradčovic, však musí mít turista krom dobré fyzičky i trochu drzosti. Nesmí mu totiž vadit podlézt řetězem spoutaná vrata a pohybovat se v okolí rozhledny jako nějaký zloděj.

„Rozhlednu ve Lhotce turistům nabízíme. Je i součástí oficiálních propagačních materiálů,“ potvrdila pracovnice brodského infocentra Darina Vanďurková. Zároveň také potvrdila, že o problému s řetězem vědí, ale jediné, co mohou pro turisty udělat, je to, že je o tomto faktu informují.

„Říkáme jim, ať se tím nedají odradit a normálně projdou,“ sdělila Vanďurková. Zmiňovaný řetěz neznemožňuje vstup na samotnou rozhlednu, která, ač oplocená, je téměř stále odemčená. Ztížený přístup je k příjezdové cestě, která k rozhledně vede přes pozemky zemědělského družstva Poolšaví. Přístup odjinud zase ztěžuje neprostupná hradba kopřiv či polních plodin.

„Tato situace je způsobená tím, že příjezdová cesta k rozhledně je na pozemku družstva, který má ovšem v nájmu zase jiný soukromník. Ten si také tento prostor zabezpečil proti vjezdu automobilů, protože zde často docházelo ke krádežím nafty,“ vysvětlil starosta Hradčovic Jan Popelka. Dle jeho slov je brána rozevřená tak, že se dá projít, a měla by tam být i cedulka Vstup možný. Redaktor DOBRÉHO DNE však zmiňovanou rozhlednu navštívil v minulém týdnu třikrát a vždy byla brána zamčena takovým způsobem, že se musel hodně sklánět. A po cedulce Vstup možný také ani vidu ani slechu.

„Asi by měl být pohodlný přístup až k rozhledně, když je tam postavený i odpočinkový altánek,“ dodala pracovnice infocentra Vanďurková. Nikdo nemůže soukromníkovi zakázat zabezpečit svůj pozemek, ale měla by se zachovat důstojnost přístupu. „Když jsme sem přijeli na kole, některým kolegyním se nezdálo vstupovat na takto zjevně zabezpečený pozemek. Navíc asi není nejideálnější nechávat si kola, na kterých máme i batohy, někde několik stovek metrů daleko,“ podělil se o svůj postřeh jeden z projíždějících cykloturistů Ladislav Kavan z Vratimova. Řešením by mohlo být zbudování branky pro pěší. To je však plně v kompetencích zemědělského družstva, případně nájemce prostor.

Na zemědělském družstvu Poolšaví však během čtvrtka a pátku telefony nikdo nezvedal. Turisté by tedy alespoň uvítali trvalejší a hlavně viditelnou ceduli povolující vstup na pozemek. „Stojan na kola by taky nebyl od věci, když už se nedají vzít až k rozhledně,“ doplnil Kavan. 

Autor: fab

Vaše názory

Domek ukrývá sbírku raket

Veselí nad Moravou

Domek ukrývá sbírku raket

Sběratelství je velká vášeň. Lidé sbírají známky, staré pohledy, krabičky od zápalek, žvýkačky, propisky a celou řadu...

6. 8. 2008
Městské bydlení podraží

Uherské Hradiště

Městské bydlení podraží

Obyvatelé Uherského Hradiště, obývající městské byty, opět sáhnou hlouběji do peněženek. Stávající nájemné vydrží už jen pět...

6. 8. 2008
Zloděj útočil na LFŠ

Uherské Hradiště

Zloděj útočil na LFŠ

Filmový festival v Uh. Hradišti není asi úplně všem po chuti. Organizátoři Letní filmové školy se totiž...

6. 8. 2008
Firmu už převzal správce

Kunovice

Firmu už převzal správce

Dvoustovka zaměstnanců společnosti Czech Aircraft Works (CZAW) v Kunovicích stále nemá klidné spaní. Kontrolu nad jedním z...

6. 8. 2008
TOPlist