FacebookYoutubeInstagram

Ze žáků jsou průvodci

Strání Zprávy 16. 7. 2011
Ze žáků jsou průvodci

Vítejte ve Strání - Starosta Ondřej Benešík seznamuje slovenské děti s historií obce.

Foto: ZŠ Strání
Inzerce

Žáci ze straňanské školy popírají existenci státních hranic. Ve školních projektech tak proto úzce spolupracují se školami na opačné straně hranice. Jen před pár dny dokončili téměř rok připravovaný projekt „Společné poznávání Zlínska a Trenčínska“.

„Po rozdělení Československa došlo v příhraničí k oslabování vzájemných vztahů. I díky tomuto projektu si naše děti mohou uvědomit, že jen o pár kilometrů dál na východ mohou najít nové kamarády,“ vysvětluje Irena Michalčíková, ředitelka Základní školy a Základní umělecké školy Strání.

Téměř na celý školní rok se tak děti změnily na animátory a organizátory poznávacích zájezdů. Projekt vyvrcholil v červnu. „Slovenské děti ze školy v Podoliu přijely na poznávací cestu, kterou pro ně kompletně připravili naši žáci. Součástí "poznávacího balíčku" byla exkurze ve sklárnách, prohlídka zámečku, místního kostela i historických stavení Štrbákovce. Naši žáci připravili kromě prohlídky Strání i výlet do Uh. Brodu, kde žáky ze školy Podolie zaujala synagoga, židovský hřbitov a Muzeum J. A. Komenského. Projekt počítal také s výměnou rolí. "Naši žáci tak poznali velmi nevšední místa Nového Mesta nad Váhom a historii Čachtic. V Podoliu pak muzeum miniatur hradů a zámků Slovenska, v Pobedíme jak se žilo před sto lety a nakonec i současnou tvář lázní Piešťany,“ vyjmenovala Michalčíková.

Autor: fab

Vaše názory

Drslavice vysvětily kapli

Drslavice

Drslavice vysvětily kapli

Drslavané jsou hrdi na obecní kapličku, její znovuvysvěcení si po náročné rekonstrukci nenechala ujít víc jak stovka...

16. 7. 2011
Hard bass dorazil na Slovácko

Uherský Brod

Hard bass dorazil na Slovácko

Policie v Uherském Brodě má první zkušenost s vyznavači hard bassu, maskovanými tanečníky na veřejných místech. Nedávno...

16. 7. 2011
Archeologové odkryli část gotického mostu, uzavírka se prodlouží

Velehrad

Archeologové odkryli část gotického mostu, uzavírka se prodlouží

Uzavírka silnice z Velehradu do Tupes se prodlouží o tři týdny, dělníci totiž při rekonstrukci barokního mostu...

15. 7. 2011
Začala akce Nulová tolerance

Uherský Brod

Začala akce Nulová tolerance

Strážníci v Brodě vyhlásili se začátkem prázdnin akci Nulová tolerance. Jde o reakci na stále se opakující...

15. 7. 2011
TOPlist