FacebookYoutubeInstagram

Zrod nové spolupráce

Zprávy 27. 8. 2008
Zrod nové spolupráce

Baťova vila svědkem podpisů smlouvy

Baťova vila ve Zlíně se právě dnes zapíše do paměti Sdružení místních samospráv České republiky (SMS ČR). Jeho zástupci, předseda a starosta Vlčnova v jedné osobě Jan Pijáček spolu s místopředsedou a starostou Modré Miroslavem Kovářikem, zde totiž podepíší smlouvu o spolupráci s ministrem pro místní rozvoj Jiřím Čunkem. Na základě toho bude moct tisícovka obcí v tuzemsku, která spadá pod sdružení, připomínkovat tvořící se zákony.

„Uzavření smlouvy považujeme za historický mezník číslo dvě. První významnou událostí byl počáteční sraz předsednictva, který se uskutečnil právě v Baťově vile. Proto jsme se tam nyní opět vrátili, abychom dosáhli dalšího úspěchu,“ objasňuje místo konání Jan Pijáček. „Řídíme se dle motta, které lze zjednodušeně říct - co je o nás, ať není bez nás. Známená to, že se chceme podílet na tvorbě zákonů, které mají vliv na samosprávu nebo území,“ vysvětluje Pijáček, jenž by se rád vyhnul měnícím se příkazům, zákazům a obdobným změnán. „Pravidla mají sloužit občanům, musí být zohledněny všechny faktické věci. Aby vše fungovalo, nemůže se stát, že jedna vládá dovolí městské a obecní policii měřit rychlost a poslanec druhé vlády navrhne, aby se jim tato pravomoc, která byla jednou udělena, odňala,“ praví vlčnovský starosta.

„Kontrakt byl připravován zhruba dva měsíce a vypracoval jej místostarosta Vysokého Pole Stanislav Polčák,“ informuje na závěr Pijáček.

Autor: hor

Vaše názory

Pitínské škole chybí děti

Pitín

Pitínské škole chybí děti

Nejméně patnáct žáků ve třídě, tak zní zákonem stanovený limit pro základní školy. Ten se však ukázal...

27. 8. 2008
Peníze na obnovu parku jsou připraveny

Uherský Brod

Peníze na obnovu parku jsou připraveny

V půli července zaznamenala dotační politika Uh. Brodu další úspěch. V tu dobu byl totiž schválen projekt...

27. 8. 2008
Nezdenice potěšily sportovce

Nezdenice

Nezdenice potěšily sportovce

Tříroční práce vystoupala na samotný vrcholek úsilí. Zbrusu novou tělocvičnu, která se po třiceti sedmi letech dočkala...

27. 8. 2008
Proměna stála osm milionů

Staré Město

Proměna stála osm milionů

Radnice ve Starém Městě vyslyšela nářky obyvatel ulice Michalská a od základu změnila její podobu. Rekonstrukce „vysála“...

27. 8. 2008
TOPlist