FacebookYoutubeInstagram

Zvolili desatero, tíží je doprava a špitál

Uherské Hradiště Zprávy 18. 2. 2009
Zvolili desatero, tíží je doprava a špitál

Špitál táhl - Ředitel nemocnice Antonín Karásek měl občanům co vysvětlovat...

Foto: ceh
Inzerce

Obyvatelé Uherského Hradiště veřejné fórum vzali smrtelně vážně a představitelům města ukázali problémy

Obyvatelé Uherského Hradiště mají jasno! Na premiérovém veřejném fóru určili deset priorit, kterými se mají konšelé intenzivně zabývat. Jejich návrhy ještě prověří veřejná anketa. Za nejožehavější lidé považují zlepšení zdravotní péče v Uherskohradišťské nemocnici, rozšiřování veřejné zeleně v centru města a severní obchvat.

Občané s představiteli města diskutovali tři hodiny. Z devíti tematických oblastí se rozhořela největší debata nad dopravou a péčí v Uherskohradišťské nemocnici. Její ředitel Antonín Karásek i vedoucí odboru dopravy Radim Šupka se ocitli v palbě často i nepříjemných otázek. „Za krok ke zlepšení zdravotní péče lidé označili centralizaci nemocnice. Na stole už máme její studii, která počítá s redukcí areálu zhruba na polovinu, přičemž uvolněná východní část je určena k prodeji. Změna by mimo jiné otevřela možnost přímého napojení sídliště Štěpnice na obchvat,“ potěšil občany Jan Hrdý, tiskový mluvčí Uherskohradišťské nemocnice. „Zapotili se asi všichni, což je fajn. Člověk si ověřil, že město je v dobrých rukou. Jen doufám, že deset priorit nezůstane pouze na papíře, ale v blízké budoucnosti se dočkáme jejich řešení. A snad i dalšího zapojení veřejnosti do rozvoje města,“ přeje si Pavel Hanáček. Diskuze se však stočila třeba i k absenci leteckého spojení Uh. Hradiště - Praha, víkendových spojů městské hromadné dopravy a nebezpečnému přechodu u Gymnázia.

„Veřejné fórum formulovalo prvotní obrysy témat, která trápí obyvatele, a stanovilo jejich důležitost. Jejich názory ještě ověříme reprezentativním průzkumem mezi občany, který proběhne na jaře,“ uvedl Květoslav Tichavský, místostarosta Uh. Hradiště. K námětům, vyplynuvším z fóra, se podle něj při plánování rozvoje města každopádně přihlédne a nad některými se dokonce ještě u diskuzního stolu setkají zástupci města, odborníci a veřejnost. „Některé problémy jsou už v řešení. Často se však záležitosti, na kterých vyřešení závisí, vyvíjí postupně a někdy i nezávisle na možnostech a snahách radnice,“ podotkl místostarosta, podle kterého se veřejné fórum dočká pokračování. „Určitě, zájem veřejnosti nás potěšil. Nejspíše za rok se potkáme znovu,“ prozradil závěrem Tichavský. 

Autor: ceh

Vaše názory

Kněžpoli odlehčí obchvat, ale kdy?

Kněžpole

Kněžpoli odlehčí obchvat, ale kdy?

Obyvatelům Kněžpole svitla naděje, že jim v budoucnu pod okny nebudou jezdit desítky nákladních aut denně! Obec...

18. 2. 2009
Zemřel ve „vrátnici“

Uherské Hradiště

Zemřel ve „vrátnici“

Za pirátskou jízdu zaplatil životem šestatřicetiletý muž z Uh. Hradiště, který včera časně ráno nezvládl průjezd mírnou...

18. 2. 2009
Záhadná mrtvola!

Staré Město

Záhadná mrtvola!

Osada Havaj ve Starém Městě vydala mrtvolu muže! Její identita i přesná příčina smrti jsou však zahaleny...

18. 2. 2009
Padělky prý vezla pro svatebčany

Kunovice

Padělky prý vezla pro svatebčany

Mravenčí práce kriminalistů z Uherského Hradiště a celníků přinesla ovoce. Žena z Kunovic, která v polovině srpna...

18. 2. 2009
TOPlist