Bylinky mohou pomoci s ochranou

Bylinky mohou pomoci s ochranou
Foto: ilustrační foto
Slovácko Volný čas 31 / 03 / 2020

Kromě klasických tinkturám a sirupu je obsažena i v čajích

Zdravé tělo je tedy závislé na zdravém a silném imunitním systému. Dobrá zpráva je, že existuje mnoho způsobů, jak svou imunitu podpořit přirozenou cestou. Základem je samozřejmě vyhýbat se nadměrnému stresu, toxinům (ať už v prostředí nebo ve stravě) a dalším věcem, které poškozují naše zdraví.

Třapatka nachová aias Echinaeca
Tahle bylina je nejznámější pomocník podpory obranyschopnosti organismu a imunity. Účinně hubí viry, plísně a bakterie, podporuje tvorbu krevních buněk, tudíž je znám její léčebný účinek při onkologických nemocech.

V současnosti je doporučována pro prevenci nachlazení, pro rychlejší zotavení, protože pomáhá zabránit úplnému rozvinutí nemoci a zmírnit projevy probíhajícího onemocnění.

Rakytník řešetlákový

Oranžové plody keře Rakytník působí jako prevence, ale i jako účinný prostředek proti již probíhajícím nemocem. Bobule jsou mimořádně vhodné pro děti na posílení jejich imunity, protože jsou plné vitamínů - obsahují především vitamin C, dále vitamín A, řadu béček a dalších, tělu prospěšných látek.

Kopřivou očistíme organismi sus
Kopřivy rostou všude kolem nás a jsou doslova hitem jara! Mladé rostlinky jsou výborným prostředkem pro pročištění organismu, který máme po zimě zanešený. Po dobu karantény ji pijte ve formě čajů, lisovaných šťáv anebo smothie - hrst mladých kopřivových lístku můžeme rozmixovat s trochou vody a vypít. Lepší chuti dosáhnete, když do šťávy přidáte zeleninu anebo ovoce, listovou či kořenovou zeleninu, bylinky – dle chuti a výdrže. Nebojte se experimentovat.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace