Co jste nevěděli o britské královské rodině?

Co jste nevěděli o britské královské rodině?
Foto: ilustrační foto  /  Znáte britskou královskou rodinu?
Slovácko Volný čas 03 / 04 / 2019

Znáte nejznámější panovnický rod, který vládne ve Velké Británii? Získala si tato rodina i vaše sympatie? Pokud ano, v následujících řádcích se dočtete to, co jste možná ani netušili.
Jména jako William, Kate nebo Meghan na nás chrlí různé bulvární nebo módní plátky. I když my všichni vidíme jenom pozlátko, až taková legrace být členem královské rodiny to zas není. I členové nejznámějšího panovnického rodu musí dodržovat určité hranice a pravidla. Než se do nich pustíme, nejdříve si členy krátce představme.
O každém ze členů bychom mohli psát nebo číst hodiny. Ale v kostce. Panovnicí je královna Alžběta II., jejím manželem je princ Philip, vévoda z Edinburku. Dále se do panovnického pořadí s nárokem na trůn řadí princ Charles s vévodkyní Camillou. V minulosti byl ovšem spojován s nelichotivými články, zejména za dob princezny Diany, která zemřela v roce 1998. Miloval ji nejen celý národ, ale bez nadsázky celý svět. Mnohá média přirovnávají k Dianě manželku prince Williama, vévodkyni z Cambridge, Kate. Jiná zase tvrdí, že je Dianě svou povahou více podobná Meghan, manželka Harryho. Jistě o ní slyšel téměř každý. Její jméno je spojováno nejčastěji s módním stylem, který má opravdu vytříbený. Hovoří se ovšem i o tom, že královna musela v souvislosti s Meghan leccos překousnout. To, aby se do královské rodiny přivdala americká rozvedená herečka, by bylo za normálních okolností nepřípustné. Ale jak mnohá média tvrdí, miláček a oblíbenec Alžběty Harry si může dovolit leccos.
Pravidla, ze kterých se neustupuje
I Meghan a Kate, když se provdaly do tohoto panovnického rodu, musely podstoupit určité oběti. Vymazat si osobní instagramový profil a osobní blog, to v případě Meghan. Věděli jste ale například, že nemůžou nosit výrazné líčení a laky na nehty, nic, co působí vyzývavě a vulgárně? Sukně zásadně po kolena, žádné výstřihy, rudé rtěnky nebo nehty. Pokud členové královské rodiny odjíždějí na delší cestu, je nepsaným pravidlem, že si musí zabalit i černé oblečení - v případě, že by někdo z rodiny umřel a oni se museli vrátit zpět do vlasti, měli by být připraveni. Zavedlo se to od doby, kdy se Alžběta II. musela rychle vrátit kvůli smrti svého otce Jiřího a neměla s sebou černé oblečení. Je to velmi netaktní, ale zároveň velmi pragmatické. Dále se nesmí členové rodiny hlásit k politice, královna vyžaduje pukrle či sklopení hlavy na znamení souhlasu v její přitomnosti. Nikdo na slavnostní večeři či obědě nesmí jíst, pokud už dojedla královna, to je naprosto tabu, stejně jako jíst mořské plody nebo se podepisovat fanouškům.

Pětkrát Alžběta II.
•    má 92 let
•    vládne 67 let
•    má 4 děti
•    72 let je vdaná s Philipem
•    má 7 pravnoučat

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace