Jak čistit elektroniku?

Jak čistit elektroniku?
Foto: ilustrační foto
Slovácko Volný čas 28 / 03 / 2019

Babské rady

Pokud vás také trápí prach a jiné nečistoty, který stále ulpívají na elektronice, je na čase začít to řešit. Nejenže je to nevzhledné a nepříjemné, ale spolu s prachem se na ni dostane i mnoho bakterií, které dotykem můžeme přenášet.

Prachovky i štětečky
Ty pomůžou zejména na povrchy televizorů a počítačů nebo notebooků. Prachovky můžete zakoupit i ty klasické, které jsou dostání v každých domácích potřebách, supermarketu nebo drogériích.
CD a DVD
Prvním krokem je použití takzvaného čisticího CD, které má na svém povrchu kartáček, ten při spuštění jednoduše a hlavně jemně vyčistí mechaniku bez toho, aniž bychom ji museli pracně a složitě rozebírat a čistit ručně. Toto čisticí CD je možné zakoupit jak pro CD přehrávače, tak i pro DVD. Nosiče v podobě kompaktních disků a DVD také někdy špatně odolávají času, a tak pokud jim občas dopřejete toto čištění, určitě neprohloupíte.
Klávesnice
I když je to velmi otravná práce, tak by se klávesnice měla ideálně vyklepat/vysát jednou měsíčně, rozebrat jednou za půl roku. Ulpívá na ní totiž nejvíc prachu, nepomáhá ani, když nad klávesnicí nejíme a pečlivě si umýváme ruce.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace