Jak si správně mýt vlasy?

Jak si správně mýt vlasy?
Foto: ilustrační foto
Slovácko Volný čas 01 / 07 / 2019

Čistota je půl zdraví. Mýt si vlasy je přirozené. Někdo však v dnešní době, kdy má přemíru informací, tápe v tom, jak často, jakým šamponem a jak správně vlasy umýt.

Banalita

Zní to banálně, ale divili byste se, kolik lidí má nesprávné hygienické návyky, kvůli kterým pak zbytečně vznikají různé kožní problémy na vlasové pokožce. Ať už jsou to lupy, seboroická dermatitida nebo padání vlasů.

Jak si tedy správně mýt vlasy?

Neexistuje žádné pravidlo, jak často si mýt vlasy. Měly by se umývat tak často, jak si samy řeknou. Čili pokud se zmastí už druhý den, je potřeba je umýt vhodným šamponem. Ideální doba, kdy se přirozeně vlasy mastí, je dva až tři dny. Pokud máte pocit, že si vlasy nemusíte umývat i týden, kůže může být naopak přesušená a dehydratovaná. Nebo naopak hodně zmaštěná a vy tomu jenom nevěnujete pozornost.

Staré časy

Dříve bylo ve zvyku koupat se jednou týdně. Už kvůli teplé vodě, aby rodina ušetřila. Dnes už se komfortní zóna posouvá jiným směrem, a můžeme tak předejít již zmiňovaným kožním problémům.

Rady nad zlato

Vlasy si umývejte tak často, jak si samy řeknou. Po třech dnech umývejte dvoufázovým mytím. Poté použijte kondicionér. Vlasy vyfoukejte a použijte vhodnou ochranu na vlasy před teplem.

Extrém

Nesprávné hygienické návyky můžou způsobovat zmiňované problémy a můžou vézt až do extrému. Když se k tomu ještě přidají léky a stres, nezbývá vám nic jiného, než navštívit trichologa.


autor: Jana Kramářová
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace