Jak vybrat správnou vůni?

Jak vybrat správnou vůni?
Foto: ilustrační foto
Slovácko Volný čas 11 / 12 / 2018

Babské rady

Jestli sháníte nějaký skvělý dárek pro svou přítelkyni, manželku, kamarádku, babičku, maminku, dceru nebo známou, jistě jí uděláte radost nějakou příjemně vonící toaletní vodou či ještě lépe parfémem. Neznám ženu, které by se takový dárek nezamlouval a neupotřebila ho.
Kávová zrna
Pokud míříte do parfumerie či drogerie, nezapomeňte si s sebou přibalit do skleničky či sáčku pár kávových zrnek. Vím, že to zní divně, ale káva pomůže eliminovat vůni mezi jednotlivými parfémy. Aby se vám z toho nezamotala hlava a aby se vám už všechny vůně a pachy nepletly dohromady, je to zaručený návod.
Vůně se rozvine
Věděli jste, že parfémy mají tři části? Je to hlava, srdce a základ. Nejdříve se krásně rozvine hlava parfému, trvá to asi 15 minut. Jistě jste si všimli, že ihned po aplikaci a po několika minutách je vůně jiná. Poté na pár hodin vynikne srdce a až později základ.
Na sobě, či na papírku?
Samozřejmě, že při výběru z tisíců voňavek je lepší je stříkat na papírek. Ale pokud zúžíte výběr a zůstane vám jen pár vůní, doporučujeme aplikovat na zápěstí. Vůně je totiž rozdílná na pokožce a na papírku. Stejně tak může vonět jinak na vás či na vaší kamarádce.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace