Je na čase začít s jarním detoxem!

Je na čase začít s jarním detoxem!
Foto: ilustrační foto  /  Čas na jarní detox právě začal.
Slovácko Volný čas 04 / 04 / 2019

První jarní den už je za námi, což znamená, že už oficiálně začalo jaro. Kromě chystání našeho obydlí a zahrádek a úklidu po zimě bychom měli vyčistit i naše tělo, a je tedy na čase začít s jarním detoxem.

Pokud váháte a přemýšlíte o redukci váhy, tak právě jaro je tím nejlepším ročním období, nejvíce diet se v tomto období dotáhne do konce. Nejdou na vás splíny jako na podzim či v zimě a zároveň máte motivaci na to, abyste zhubli do plavek.

Smoothie pomůže
Jistě pomůžou ovocné šťávy. Takže pokud nemáte smoothie mixér, rychle pro něj upalujte. V něm si totiž můžete vykouzlit dopolední, ale i odpolední skvělou zdravou, a přitom chutnou a lehkou svačinku. Můžete kombinovat různé chutě ovoce a zeleniny a přidávat i spoustu semínek. Dopoledne si tak můžete dopřát ovocné smoothie, odpoledne zase zeleninové, dostanete tak do sebe doporučenou denní dávku ovoce a zeleniny a ani nebudete vědět jak. Pokud se ovšem nechcete krájet se zeleninou a ovocem a všechno si chystat, i když čerstvé plodiny jsou nejlepší, můžete zakoupit v obchodech už různé naporcované zamražené směsi přímo na smoothie. Na konci textu najdete skvělé kombinace, které vás mohou inspirovat. Pokud ovšem držíte dietu, do smoothie v žádném případě nepřidávejte cukr, ani jiná sladidla, mléko nebo džus na zředění. Dostatek bílkovin vám zajistí tvaroh, který můžete do mixéru přihodit, také nezapomínejte na semínka, úžasná jsou například ta chia.
Odšťavňování
Pokud vám někdy dělají problém nerozmixované kousky ovoce, případně semínka, můžete vyzkoušet i odšťavňování. Příslušenství k tomu můžete zakoupit, a to jak odšťavňovač, tak citrusovač, který krásně odšťavní citrusy. Nemusíte se přitom ani bát příliš dlouhého a otravného mytí spotřebičů. Tyhle umyjete snadno a rychle. S odšťavňovačem můžete popustit uzdu vaší fantazie, například výborné je granátové jablko. Proč tedy nezkusit odšťavnit zrovna jej? I když je to pracné, výsledek se vyplatí.
Dále jarnímu detoxu velmi pomůžou jarní saláty, s lehkými zálivkami jde o chutnou záležitost. Klidně můžete vyzkoušet očistu těla, kdy budete pít například tři dny jenom zeleninové a ovocné šťávy, bylinkové čaje a vodu. Několikatýdenní očistu si můžete dopřát s ovocem, zeleninou, pěti menšími porcemi denně a také s chutnými saláty.
Není to ale jen o jídle, detox si můžete dopřát o všeho. Od sociálních sítí, televize, filmů. K takzvanému informačnímu detoxu skvěle přispěje pár dní v přírodě, kdy se budete procházet mezi zelení, která uklidňuje, což je i potvrzeno. Uvidíte, že máte na všechno najednou více času. Jistě tak zvládnete činnosti, které dlouhou dobu odkládáte nebo „nestíháte“. Možná vám to pomůže utřídit si myšlenky a udělat si pořádek v hlavě. Také vám velmi pomůže úklid domu a třídění šatníku. Třeba zjistíte, že máte spoustu skvělých věcí, nebo naopak spoustu těch zbytečných.

Číslo týdne

70 - Tolik procent ovlivňuje v dietě jídlo.


Nejoblíbenější kombinace chutí do smoothie

•    Dýně s mangem a špenátem
•    Červená řepa, jahody, borůvky
•    Banán s kiwi
•    Mrkev s jablkem a pomerančem

Smoothie mi hodně pomohlo při dietě

Když jsem se rozhodla držet dietu a zhubnout pár kilo, které jsem tenkrát navrch měla, hledala jsem různá řešení. Nejdříve jsem hodně cvičila a běhala, ale pak se cpala klidně i dorty, postava byla sice lepší, ale chtělo to hodně času a trpělivosti a navíc jsem se stále cítila nějaká unavená, slabá a nafouknutá. Proto jsem se rozhodla pro opačnou variantu, a to, že jsem hodně málo jedla, což byla úplná hloupost samozřejmě. Až poté jsem se rozhodla jíst zdravěji, do jídelníčku jsem zařadila i ovocné  a zeleninové šťávy. Takže by se dalo říct, že mi smoothie hodně při dietě pomohlo. Dneska už radím ostatním ženám, které chtějí redukovat svou váhu, aby se  těmto nápojům určitě nevyhýbaly. Aby zkoušely různé chutě a kombinace, i když ovocné pro mě nebyly ze začátku vůbec sladké a ty zeleninové mi mnohdy ani nechutnaly. Ale dostala jsem do sebe denní množství zeleniny.
Marcela, 36

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace