Na podzim se nemusíte nudit!

Na podzim se nemusíte nudit!
Foto: ilustrační foto  /  Valeriu Butulescu „Na podzim čápi odlétají, a děti se přesto rodí dál.“
Slovácko Volný čas 03 / 10 / 2018

Možná se obáváte toho, že až všechno na zahrádce sklidíte a posbíráte všechno ovoce a už na ní nebude moc práce, že se budete nudit, což v létě nehrozí. Teď už se bát nemusíte, existují totiž super venkovní i vnitřní aktivity, díky kterým vaše podzimní dny budou příjemnější, je to zábava pro malé i velké.
Co dělat venku?
Podzim přeje houbám a houbařům. Vyrazit do lesa s košíkem, pokud neprší, přinese i pohodu a uvolnění. Další skvělou aktivitou, kterou zaměstnáte hlavně děti, ale nejenom děti, je sběr kaštanů a různých jeřabin. Můžete si z nich poté navlékat různé korále, řetízky, náramky a kdovíco ještě. Z kaštanů se zase skvěle vyrábí zvířátka, která mohou ozdobit váš interiér a slouží jako podzimní dekorace do domu. Kromě těchto podzimních plodin také děti milují sběr barevných listů. Z těch poté můžete vyrábět různé podzimní věnce na dveře či branku. Pokud toužíte po ozdobení i vaší zahrady a exteriéru, velmi oblíbené jsou v poslední době halloweenské dýně, které si můžete vypěstovat na zahradě, vydlabat, vyřezat oči, nos a pusu, vložit svíčku a je to. Pokud nevíte co s načatým odpolednem, můžete vyrazit na kopec pouštět draka, je to velmi oblíbená činnost i dospělých, zavzpomínají tak na svoje mládí a dětství. Ti zručnější a trpělivější si můžou zkusit draka vyrobit, ti, kterým se nechce špinit ruce, si mohou zakoupit draka v papírnictví nebo v hračkářství.
Sporty ideální na podzim
A co sporty? Podzim je na sporty úplně ideální, jelikož není příliš horko a nezpotíme se, jen co vyběhneme z domu a zároveň nám neupadne zmrzlý nos. Podzim přeje zejména turistice, chůzi a v polední době oblíbenému nordic walkingu, což je chůze s holemi. Je to sice sport pro všechny věkové a váhové kategorie, ale i když se to nezdá, je velmi náročný. Ale pohled na krásně zbarvené stromy a úchvatné scenérie to určitě vyváží.
Dalším sportem, do kterého se s chutí můžete pustit, je běh, nemusíte mít totiž na sobě ještě třicet vrstev, běhat se vám bude velmi příjemně a navíc i zhubnete. Můžete také vyrazit na kolo nebo na kolečkové brusle. Opomenout nelze také interiérové sporty v halách, kam můžete vyrazit celoročně, stejně jako do fitka nebo do bazénu, to je jasné. Navíc v tomto ročním období budou poslední dvě budovy poloprázdné, protože nikomu se nechce v  sychravém počasí vylézat ven, natož plavat ve studené vodě. Pokud se ale odhodláte, ten pocit, který následuje, se jistě vyplatí.

Jak předejít chřipce!

•    Prevence - očkování
•    Čaj s medem a zázvorem
•    Lipový čaj na horečku
•    Jezte dva stroužky česneku denně - dezinfekce

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace