Proč je dnes tolik třicátníků singels?

Proč je dnes tolik třicátníků singels?
Foto: ilustrační foto
Slovácko Volný čas 25 / 04 / 2019

Na život plný svobody se lehce zvyká

Když se podíváme kolem sebe, zjišťujeme, že model tradiční rodiny se odsunuje někam do pozadí. Mladí lidé si raději užívají a do svateb a zakládání rodiny se dnes nikdo moc nežene. Na vesnici a menších městech to ještě není tak evidentní, ale ve větších městech je velmi moderní žít single - bez vztahu - nebo mingle - ve vztahu, ale ne ve společné domácnosti.


Partnerství se stává problémem?

Dnešní třicátníci jsou generací, která sice obstojí v náročném multimediálním světě, dokáže komunikovat s celým světem, ale s partnerskými vztahy mívá problém. Ať už proto, že po několika nevydařených vztazích ztratili nejen důvěru v partnera, ale i chuť se komukoli přizpůsobovat. Nekompromisně žijí svůj nezávislý život. Boří tak tradiční představy svých rodičů - nehrnou se do rodičovské role, dělají kariéry a vydělané peníze investují v první řadě sami do sebe. Řadí se mezi ně široké spektrum mladých lidí nejrůznějších profesí a zájmů. Většinou jsou to však ambiciózní bohatí profesionálové.


Výhoda, či nevýhoda

Život singels podporují i donekonečna se opakující americké televizní seriály, které humorně popisují život osamocených třicátníků - Sex ve městě, Přátelé, Mc Bealová, ... Českým samotářům se takový život líbí a rapidně jich přibývá. Je to však správná cesta?

Je spousta lidí, kteří si past svého života neuvědomují. Momentálně jsou sice svobodní, mají dobrou práci a můžou si život užívat plnými doušky.

Ale přijde okamžik, kdy zjistí, že samota není to pravé ořechové, díky tikajícím biologickým hodinám budou chtít zahnízdit, ale nastanou velké problémy. Zjistí, že s početím dítěte to není zase tak jednoduché, s omezováním a přizpůsobováním se partnerovi či dítěti je to ještě horší. Pak teprve nastanou pořádné problémy a katastrofické scénáře, kdy se bývalým singels zhroutí svět.


Móda, nebo trend?

Singles muži bývají z rodin, kde měli nebo mají velmi úzký vztah s matkou. K tomu tíhnou spíše jedináčkové nebo prvorození synové z rodiny, kde otec nezastával svou roli dobře nebo chyběl úplně. A tak se vlastně stali pomyslnými náhradníky partnera.

Na rozdíl od toho ženy singles bývají spíše kariéristky, které se bojí přiznat samy sobě, že touží po něčem jiném, než je nevázaný způsob života. Odsouvají rodinu do pozadí a vysmívají se klasickému modelu ženy v domácnosti vychovávající děti. Důvodem mohou být i přemrštěné nároky na partnera, který by se měl podobat jejich ideálnímu silnému otci.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace