Proč muži plešatí?

Proč muži plešatí?
Foto: ilustrační foto  /  Někteří muži ztrátu vlasů berou jako prohru.
Slovácko Volný čas 24 / 05 / 2019

Vlasový wellness - rady jen pro muže

Tuto otázku si kladou nejen muži, ale i spousta jejich partnerek. Na úvod vás můžeme utěšit, že v tom nejste sami. Někteří lékaři tvrdí, že plešatění způsobují geny. Ať už po tatínkovi, dědečkovi nebo prastrýci. Proč většina mužů na hlavě nemá ani vlásek a přitom jsou na těle chlupatí jako medvědi?

Genetická výbava

Ano, či ne? Otázka pro odborného trichologa, který udělá bezbolestné vyšetření a diagnostiku vašich vlasů. I když už na hlavě nevidíte ani vlásek, věřte, že naděje na záchranu stále ještě je.

Co na to mladík testosteron

Tělo se nám mění každým rokem a v důsledku toho můžou ubývat i vlasy. Hlavním důvodem může být, že se v těle mění testosteron na dihydrotestosteron (DHT), který je odpovědný za smršťování vlasových folikul na hlavě.

Plešatění je sexy

Někteří muži se už smířili s tím, že jim bohatá kštice geneticky není dána. Uklidňují se, že jsou více sexy. I když máte v rodině někoho, kdo je na tom podobně jako vy, genetika vždy nehraje roli.

Ženy vs. muži

Ženy se o své vlasy starají lépe než muži. Není to nic proti mužům, ale přiznejte si, pánové - čím si umýváte vlasy? Pokud je to většinou to, co najdete v koupelně, hlavně že to voní a pění, tak jsme na začátku celého příběhu.

Geny, nebo hygiena?

Pokud se nejedná o geny, ztrátu vlasů mohou způsobovat i náhlé změny, které v těle probíhají. Ať už stresové zatížení nebo nesprávná životospráva, životní styl, dokonce nesprávné hygienické návyky můžou být příčinou řídnutí vlasů.

banner
autor: Jana KRAMÁŘOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace