Senátor Valenta: Držím jim palce! Budou posilou pro město

Senátor Valenta: Držím jim palce! Budou posilou pro město
Foto: Ludvík Lečbych  /  Michal Dvouletý a Ivo Valenta
Uherské Hradiště Volný čas 04 / 10 / 2018

Slovácký senátor Ivo Valenta patří mezi nejvýraznější osobnosti nejen ve slovácké metropoli, ale také v celém regionu. Na kandidátní listině pro letošní komunální volby ho však občané Uherského Hradiště nenajdou. Jeho trvalým bydlištěm je totiž Zlín, kde bude kandidovat na čtvrtém místě společné kandidátky Soukromníků, Svobodných a Nezávislých.

Nemrzí vás, že nebudete kandidovat právě v Uherském Hradišti?
Nemrzí, protože jsem přesvědčený o tom, že Michal Dvouletý postavil v Uherském Hradišti skvělý tým z řady odborníků, mladých i zkušených osobností, které spojuje především to, že jsou připraveni naplno pracovat pro další rozvoj slovácké metropole. A navíc, mezi kandidáty je i můj bráška … Jsem si jistý, že jsou to ti praví patrioti, a věřím, že budou silnou posilou v budoucím městském zastupitelstvu. Navíc mají pro Hradiště výborný program. Rád jim v tom budu pomáhat a budu se těšit na ještě intenzivnější spolupráci s hradišťskou radnicí.

A je na co navazovat?
Pochopitelně. Jako senátor jsem se v minulých letech zapojil do řady důležitých projektů, kde jsme s radnicí táhli za jeden provaz. Například jsem rád, že náš společný tlak na vyřešení osudu bývalé uherskohradišťské věznice byl úspěšný. Teď je třeba neusnout na vavřínech a důsledně dohlídat všechny postupné kroky a harmonogram, aby nám od toho vláda opět neutekla.

Někteří novináři začali spekulovat, že prostřednictvím svých blízkých spolupracovníků, kteří letos kandidují, chcete posílit svůj vlastní vliv. Co si o tom myslíte?
No jo, někteří novináři hledají senzaci a užírají se konspiračními teoriemi. Pokud vím, tak Michal Dvouletý se o politiku zajímal už od studií, v mnoha aktivitách se angažoval vlastně mnohem dříve než já, a je tedy přirozené, že se svým týmem chce pomáhat řešit problémy města, kde se narodil a kde žije.

Když byste byl úspěšný a stal se zlínským zastupitelem, nezačnete víc upřednostňovat řešení zlínských problémů?
To naprosto vylučuji. Uherskému Hradišti pomáhám dvě desetiletí, jako investor, donátor a poslední čtyři roky také jako senátor. Pomáhám v oblasti cestovního ruchu, Parku Rochus, slavností vína, prvoligového fotbalu, charity, mateřské a základní školy apod. A na tom se nic nemění. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace