Bez řidičáku a ještě opilý. Šofér skončil ve vazbě

Bez řidičáku a ještě opilý. Šofér skončil ve vazbě
Foto: ilustrační foto  /  Policisté nenapravitelného hříšníka zastavili v hradišťské ulici Na Stavidle.
Uherské Hradiště Krimi 29 / 03 / 2022

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne… O pravdivosti rčení se přesvědčil na vlastní kůži sedmadvacetiletý řidič vozidla Volkswagen, který za volant opakovaně usedal přes zákaz řízení. Když jej v sobotu po půlnoci zastavila policejní hlídka, tak měl navíc v dechu 2 promile alkoholu!

V podroušeném stavu projížděl ulicí Na Stavidle. „Řidič přiznal, že před jízdou něco popil,“ informovala Milena Šabatová, mluvčí uherskohradišťské policie. To však nebyl jediný prohřešek, kterého se šofér dopustil. „Policisté z dostupné evidence zjistili, že mají co do činění s několikrát soudně trestaným hříšníkem, který nedbá zákazů. Za volantem neměl co dělat až do roku 2027, kdy mu vyprší zákaz řízení. V minulosti jej však porušil už několikrát, za což byl i nepodmíněně odsouzen,“ pokračovala mluvčí.

Policisté se s řidičem nemazlili, po zadržení jej převezli na služebnu, kde si vyslechl podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky. „Po noci strávené v cele byl převezený do vazební věznice v Brně,“ dodala Šabatová.

Tagy článku

TOPlist