První zisk ženu zlákal, přišla o 3,7 milionu

První zisk ženu zlákal, přišla o 3,7 milionu
Foto: Ilustrační foto: web
Slovácko Krimi 08 / 07 / 2024

Je to jako hrách na zeď házet… I když policie opakovaně varuje před podvodnými inzeráty v oblasti investování, obětí stále přibývá. Čerstvým přírůstkem na seznamu je pětašedesátiletá žena ze Slovácka, která je chudší o bezmála čtyři miliony korun!

„Ženu klikla na lákavou nabídku klamavé reklamy investiční společnosti, ve které hovořil známý politik o výhodném investování. Takzvaný deepfake ji následně zmanipuloval natolik, že se zaregistrovala v podvrženém odkazu,“ uvedl Radomír Šiška, mluvčí uherskohradišťské policie, s tím, že následný telefonát už směřoval k počáteční investici.

Důvěřivá žena během rozhovoru poskytla vzdálený náhled do svého počítače, ve kterém ji domnělý investiční poradce navigoval k prvotním transakcím. „Když z prvního několikatisícového vkladu měla za pár dní několik stovek, byla uchvácená natolik, že pokračovala v dalších statisícových investicích, které posílala podle pokynů poradce na různé zahraniční účty,“ doplnil mluvčí. Žena tak proinvestovala více než 3,7 milionu korun.

Jestli je někdy získá zpět, je ve hvězdách. Stejně tak dopadení pachatele, kterému za podvod hrozí až osm let za mřížemi.

Tagy článku

TOPlist