Seniorce ukradl peníze a šperky, vrátí se „domů“?

Seniorce ukradl peníze a šperky, vrátí se „domů“?
Foto: ilustrační foto  /  Seniorka o 25 tisíc a šperky přišla jen na chvíli, policisté pachatele rychle dopadli.
Slovácko Krimi 07 / 09 / 2021

Návrat „domů“, za mříže, hrozí šestadvacetiletému muži, který v obci na Uherskobrodsku okradl seniorku o 25 tisíc korun a šperky. Využil přitom její důvěřivosti. S lupem ale daleko neutekl, policejní hlídka jej zadržela na nedaleké autobusové zastávce. Ve vězení možná stráví až tři roky.

„Z mladíka se vyklubal recidivista, který má v rejstříku trestů už osm záznamů, především za majetkovou trestnou činnost. Z vězení naposledy vyšel v červenci. Kriminalisté už jej obvinili z trestného činu krádeže,“ informovala Lenka Javorková, mluvčí krajské zlínské policie.

Všechno začalo na hřbitově, kde mladík pracoval v partě dělníků. Když se na místě posledního odpočinku objevila seniorka, dal se s ní do řeči. Postupně zjistil, že žije sama a potřebuje pomoct s pracemi v rodinném domě. Vyměnili si telefonní čísla a mladík slíbil, že se ozve. „V sobotu skutečně zavolal a chtěl, aby pro něj přijela do Ostrožské Nové Vsi. S tím seniorka neměla problém, dovezla jej do svého domu, kde se začali domlouvat na vymalování dvou pokojů,“ pokračovala Javorková. Když žena odešla na toaletu, mladík se pustil do prohledávání domu. Ve skříni v obývacím pokoji našel obálku s 25 tisíci korunami, které si strčil do kapsy, a ještě sebral šperky. „Jak se seniorka vrátila, předstíral telefonát a po něm řekl, že musí do nemocnice za matkou, která má zdravotní problémy. Hned po jeho odchodu však seniorka zjistili, že ji okradl, a zavolala na linku 158,“ uvedla mluvčí s tím, že seniorka podala i podrobný popis pachatele.

Policejní hlídka jej po chvíli zadržela na autobusové zastávce, kam si objednal taxík. Jeho služeb už ale nevyužil. „Krádež sice nejprve zapíral, ale nakonec se přiznal,“ podotkla Javorková. Ostatně peníze i šperky, které měl u sebe, byly nezvratným důkazem. Policisté tak lup vrátili seniorce.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace