Sklidil cizí brambory, hrozí mu vězení
Foto: Ilustrační foto: web
Tomu se říká „majstrštyk“…! Za krádež brambor až tři roky za mřížemi. I tak může skončit případ třiatřicetiletého muže, který na jednom z uherskohradišťských polí ukradl pět kilogramů zemáků.
Incident se stal už začátkem letních prázdnin. „Muž, sklízejícího úrodu z cizího pole, se chytil do fotopasti,“ informoval Radomír Šiška, mluvčí uherskohradišťské policie. I když je škoda nicotná, přesáhla jen sto korun, zřejmě hladový zloděj si koleduje až o tříletý pobyt ve vězení.
„V posledních třech letech byl totiž za obdobnou trestnou činnost odsouzen a potrestán,“ vysvětlil Šiška. Policisté už nenapravitelnému muži sdělili podezření z trestného činu krádeže.