ABBA WORLD REVIVAL přiveze strhující show

ABBA WORLD REVIVAL přiveze strhující show
Foto: promo foto
Buchlovice Kultura 20 / 07 / 2023

Také se občas nostalgicky zasníte a zavzpomínáte na dobu, kdy z rádií frčely písničky švédské kapely ABBA, která se v druhé polovině sedmdesátých stala doslova božstvem? ABBA získala doslova zázračnou popularitu po celém světě...

Vy můžete prožít déjà vu prostřednictvím magické show jednoho z nejlepších světových revivalů v zámeckém amfiteátru. Co do Buchlovic přiveze ABBA WORLD REVIVAL, prozradí kapelník Dan Hofrichter.

 ABBA WORLD Revival má deset členů - snažíte se počtem hudebníků odlišit od ostatních revivalů?

Pravdou je, že ABBA byla čtveřice pro svět a pro promo. Na svých 100% živých koncertních vystoupeních měli za sebou velký band čítající 10 a více hudebníků.

Důvod byl nasnadě. Složení ABBA bylo dvě zpěvačky a kytarista a klávesista. Takže já se někdy divících se diváků, když vidí, že nás leze na pódium 10, ptám: a kdo z té čtveřice hrál na bubny? Kdo hrál na baskytaru? Kdo hrál na saxofon? Kdo zpíval sbory? Kdo hrál na perkuse?

ABBA při natáčení svých LP ve studiu také spoustu nástrojů zdvojovala a spoustu nástrojů přidávala. Proto na svých koncertních vystoupeních musela mít za sebou velký band dalších muzikantů.

Dnešní doba je taková, že vám přijede jako revival čtveřice, která hraje na playback z CD nebo počítače, anebo na half playback.

To my neděláme. Divák si zasluhuje 100% živé vystoupení, a proto ABBA WORLD REVIVAL vystupuje pouze 100% naživo jako kdysi slavná ABBA.

 Proč myslíte, že byla ABBA v dobách největší slávy fenoménem? 

Je to počtem evergreenů, kterými zasáhla svou i další generace. Stejně jako kdysi legendární BEATLES složila ABBA přes 30 světových šlágrů. To dělá kapelu světovým unikátem a takových kapel bylo jen pár. Navíc , jak by řekl pan Werich, jejich písně odolávají změnám vkusu, proudu, prostředí, jinými slovy "trvají ve své hodnotě".

Řeknu vám, že je pro nás vždy velkým zážitkem, když si pod pódiem malé děti a mladá generace zpívají slovo od slova jejich písně. Ty písně jsou prostě nesmrtelné.

 Dane, v kapele představujete Bennyho Anderssona. Spojuje vás něco kromě kláves?

Pokud se to tak dá říci, tak kromě toho, že byl Benny klávesák, tak byl také zpěvák a skladatel. Tak tam bych asi nějaké podobnosti našel.

Byl to hlavně ve své době veliký inovátor klávesových zvuků a o tuto jedinečnost se jako klávesák ABBA WORLD REVIVALU opravdu snažím co nejvíce.

 Máte v kapele také manželské páry?

Přímo mezi členy na pódiu ne, ale s prací s kapelou mi pomáhá má s námi jezdící manželka.

 Deset hudebníků slibuje velkou show - na co se mohou návštěvníci v Buchlovicích těšit?

Každý koncert kapely, která hraje 100% živě, je vždy tak trochu jedinečný, jako když se přenáší živý přenos v televizi. Také nevíte, co se může do poslední chvíle stát.

Kapela se na diváky prostě do Buchlovic těší a bude moc ráda, když se jí podaří, aby v dnešní nelehké době lidé alespoň na hodinu a půl zapomněli na strasti a problémy denního života a užili si krásy a kladné energie slavných ABBA písní.

autor: Iva PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist