Alkehol je pro nemoc zrušen!

Alkehol je pro nemoc zrušen!
Foto: archiv kapely  /  Alkehol 2017.
Březolupy Kultura 04 / 01 / 2017

Receptem je asi vzájemná tolerance, říká kytarista Ota Hereš

Koncert Alkehol Březolupy je z důvodnu nemoci zpéváka Oty Hereše zrušen! O nahradním termínu se bude jednat, vstupenky vracejte tam, kde jste je zakoupili...!

Přesto si můžete s Otou Herešem přečíst zajímavý rozhovor
Kytarista Ota Hereš si před 25 lety odskočil od Kryptoru a založil pivní rock´n´rollovou kapelu Alkehol. Vůbec netušil, jaké oblibě se budou těšit jednoduché riffy s ještě jednoduššími texty opěvujícími alkohol.
Letošní rok se turné čtveřice hudebníků Hereš, Kuna, Rauer a Sladký (vystřídal Melmuse) ponese v duchu oslav čtvrtstoletí. První koncert zažijí v Prostějově a hned na druhý den, v sobotu 7. ledna, ve víceúčelové hale v Březolupech. Společně s Alkeholem přijede Törr, skupina, kterou v roce 1977 také založil kytarista a zpěvák Ota Hereš. Proto jsme těsně před koncem loňského roku oslovili právě Otíka a zeptali se.

Jak intezivně se Alkehol připravoval nebo ještě připravuje na své narozeninové turné?
Protože hrajeme permanentně 24 let, tak se už tak moc připravovat nemusíme. (smích)

Věřil jsi v roce 1991, když jsi s Kunou kapelu zakládal, že budete hrát tak dlouho?
No tak to mne tenkrát asi ani nenapadlo. Samozřejmě jsem si přál, abychom vydali album a chodili na to lidi, ale že se Alkehol v podstatě stane fenoménem, na to bych si tenkrát nevsadil!

Jaký máš recept, že tolik roků hrajete spolu a žádná větší ponorka?
Samozřejmě občas se ponorka vyskytla, ale je fakt, že jsme celkem furt v pohodě. Receptem je asi vzájemná tolerance.

Nezmáhá tě za ta léta muzika a vše kolem koncertů? Nemáš chuť dělat něco jiného? Co vlastně děláš kromě hraní, nahrávaní a chlastání?
Musim říct, že poslední dobou už mne to trochu zmáhá. Hlavně to neustálý cestování, to mne fakt nebaví. Líbilo by se mi odehrát méně koncertů pro větší obecenstvo... no jo, ale když fanoušek si nás žádá všude. (smích) Jinak už tak moc do hospod nechodim, neb mi stačí to, co vypiju během víkendu, co hrajeme, a jelikož hrajeme furt, tak je toho tak akorát. Jinak přes týden pracuju pro jednu zahraniční developerskou společnost.

25 let kapely, to jsou tisíce kilometrů na cestách, tisíce fanynek, hektolitry vypitého piva. Vede někdo z vás statistiku, co už má Alkehol za sebou?
Kuna si vede nějaký záznamy, ale bohužel jsme si to od začátku všechno nepsali podrobně, takže se už nedá kontinuálně vykreslit, ta naše dlouhá tour.

Když by jsi měl říct, které zásadní mezníky byly pro existenci kapely těmi nejdůležitějšími...
Určitě natočení prvního alba, včetně jeho vydání u známé nahrávací společnosti, odehrání prvního koncertu, vyprodaná Lucerna a vítězství klipu Buráky v tehdejší Československé hitparádě.

Jestli se nepletu, tak ty a bubeník jste nejen pilíři Alkeholu, ale i Törru. Je to ten hlavní důvod, proč jedete společné turné, nebo jsou i jiné?
No to si myslím, že bylo spíš přání pořadatele. Jinak společně nejedeme - ale je fajn si společně zahrát, neb Törr slaví 40 let existence. Mimochodem Pavel Tichopádek byl jedním z mála, který nám v osmdesátých letech dělal skvělý koncerty Törru na Moravě!

V Kryptoru jsi hobloval thrash, Törr se proměnil v blackmetalovou kapelu a Alkehol stále hraje pivní rock´n´roll. Jaký hudební žánr je ti nejbližší?
Každej styl má svoje a mám rád všechny, který hraju!

Jaké je to během jednoho večera přeladit z jedné odnože ke druhé, zpívat o dvou odlišných tématech a trávit na pódiu dvojkoncert?
To není žádný problem, protože mne to všechno baví. Akorát v Törru musíš mít tvrdší výraz! (smích)

Ve Valašských Kloboukách vám nedávno zatrhli koncert s Törrem kvůli šíření satanismu. Už se vám něco podobného po pádu bolševika stalo?
Ne, to bylo poprvé... to se zase začínaj dít věci!

Pojďme na veselejší téma. Čtvrstoletí, to je důvod pro pořádnou oslavu. Ale Alkehol slaví de facto každý koncert. V čem bude tedy turné výjimečné?
Zařadíme do playlistu samozřejmě klasický songy a taky nějaký, který už jsme dlouho nehráli.

Hned druhý koncert je v Březolupech, kam ty a Toník jezdíte se svými  kapelami poměrně často. Co se ti tady líbí?
Skvělý fandové a celkem vždy skvělá atmosféra!

Na co se můžou návštěvníci těšit v sobotu v Březolupech?
Na nás... hlavně. (smích)

autor: Pavel PAŠKA
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace