Andělům svázala křídla pandemie

Andělům svázala křídla pandemie
Foto: archiv kapely  /  Klip Andělé má na YouTube už kolem 2 milionů přehrání.
Hluk Kultura 12 / 05 / 2022

Před měsícem skupina Argema pokřtila nové album Vzpomínky na Bobra. A o tomto víkendu ve sportovní hale v Hluku bude křtít znova! Na řadu po dvou odkladech přijde album Andělé, které vyšlo v roce 2020.

"Komu se tohle povede? Jsme asi první kapela, která to takhle má," poznamenal s úsměvem Pepa Pavka, bubeník a kapelník Argemy. "Bohužel jsme křest museli hned dvakrát odkládat kvůli covidu. Zase to má ale své kouzlo," dodal Pavka s tím, že odložený dvojkoncert se zároveň stane oslavami 40. výročí existence jak Argemy, tak hostů ze Slovenska - kapely Tublatanka. "Neplánovali jsme to, ale sešlo se to tak a my se moc těšíme!" přiznal kapelník moravské kapely.

Skupiny Argema i Tublatanka vznikly v roce 1982. Několikrát spolu i vystupovaly. "Vždycky vládla skvělá atmosféra jak na pódiu, tak i v zákulisí," zavzpomínal kytarista a zpěvák Maťo Ďurinda s tím, že obě seskupení se letos potkají čtyřikrát.

"Myslím, že tohle bude naše první společná oslava. Ale o to bude větší! Těch krásných, kulatých čtyřicet je třeba oslavit naplno, nejen spolu, ale hlavně s fanoušky. Pro ně jsme tady a pro ně to děláme!" zdůraznil Ďurinda.

Stejně jako chalani z Bratislavy, tak i moravští šohaji pojali oslavy celoročně. "Do konce září odjedeme celkem přes sedmdesát koncertů napříč Českem! Bude to trošku záhul, ale zároveň i poděkování všem našim fanouškům, kteří nás neustále drží a podporují na pódiích už tolik let!" sdělil Pavka.

Připomeňme, že dnes už předposlední album Andělé je 22. řadovým albem Argemy. Cédéčko před dvěma lety nahrávala ve studiu AN!sound. Svou autorskou troškou do mlýna přispěli kromě všech muzikantů i Honza Grebík, Martin Motýl, nebo Martin Koníček. Poslední skladbou je bonus s bronzovým slavíkem, rapperem Raegem.

"Zdálo se nám to jako zajímavý spojení a když jsme uslyšeli, o jakou písničku se jedná, šli jsme do toho. Myslím, že se povedla, a je celkem zajímavá i tím, že v ní vlastně procestujeme imaginárně celé Česko," uzavřel naše povídání Pepa Pavka.

Koncert čtyřicátníků, kapel Argema a Tublatanka, se uskuteční v pátek 13. května ve sportovní hale v Hluku. Začátek je ve 20.00, vstup do haly bude umožněn od 18.00.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace