Anna Pospíchalová: Objednávám si hodné miminko

Anna Pospíchalová: Objednávám si hodné miminko
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 24 / 05 / 2016

Slovácké divadlo je v českých zemích známé výtečným publikem, jedinečným repertoárem a v posledním roce také nebývalým počtem těhotentství. K šestici hereček, kterým se v posledních měsících narodili potomci, brzy přibude další. Anna Pospíchalová třetí dítě přivede na svět na začátku června. Co se teď u nich doma děje? Jak se bude druhý kluk jmenovat? A z čeho se nejvíc raduje prvorozený syn Matouš?

Aničko, jak se teď máte?
Mám se krásně, jsem plná radostného očekávání na dalšího malého Pospíchálka, dále navštěvuji pravidelně divadelní krejčovnu, kde mi naše skvělá Pavlínka Pavlíčkova neustále zvětšuje a upravuje kostýmy, abych mohla ještě dohrávat některá představení, a ve volném čase chodím na různé prohlídky a vyšetření, kde se naštěstí zatím dozvídám, že s miminkem je vše v pořádku. Jinak mám už teď obrovské břicho, které se čím dál hůř nosí. Ale ono všechno krásné něco stojí. Tak nosím a nosím a trochu začínám funět.

Jak se připravujete na další miminko?
Vzhledem k tomu, že jsem po dětech rozdala všechnu výbavu, tak si ji zase začínám postupně dávat dohromady. Jinak se zatím připravuji v rámci udržení aspoň nějaké kondice a chodím tu a tam plavat a poslední část přípravy se týká výběru jména, což je zatím největší oříšek - naprosto se zatím v rámci nejužší rodiny neshodujeme. Tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne. Pozitivní zpráva je, že Matoušek vyměnil původního Činžáka za Rafaela, což už je aspoň v kalendáři.

Těší se na dalšího sourozence Emilka a Matoušek?
Každý reagoval velmi po svém, Matoušek je nadšený, že má do fotbalového týmu dalšího hráče k tátovi, miminku pravidelně večer hraje na housle, případně zpívá různé písně, které sám skládá, a Emilka měla ze začátku pocit, že už je nás doma i s kočkou dost, ale myslím, že už se to také mění v těšení se na brášku, a vybírá mu jméno.

Obě vaše děti jsou velmi talentované. Co si představujete, že z nich jednou bude?
Rodičovské představy typu: bude zpěvačkou a bude doktor, ty jsem si zakázala už od začátku. V kontextu naší rodiny jaksi přirozeně vyplynulo, že se obě děti věnují umělecky zaměřeným koníčkům, ale jestli to jednou bude jejich způsob obživy, to teď opravdu neřeším. Každopádně chci, aby konkrétně hudba obohacovala jejich životy, považujeme to s manželem za moc důležité.

Nebude se vám stýskat po divadle?
Nevím, jak se budu cítit. Vnímala jsem svá první dvě mateřství velmi euforicky a děti mě nesmírně naplňovaly, takže jsem velký stesk po divadle neměla. Navíc jsem si občas zahrála. Takže pokud by to bylo opět takto, bude to krásné. Už teď vím, že se s Jiťou Joskovou vrátíme do představení Deník Anny Frankové a taky budu hrát v představení Takový normální debil v divadle Pecka. Dále chci na sobě pracovat ve zpěvu, jezdím na hodiny ke skvělé zpěvačce Pavle Vykopalové, v tom bych ráda taky pokračovala. Takže tímto objednávám hodné a spavé miminko, aby to šlo všechno skloubit dohromady. Děkuji!

Víte, že…
… Aniččiným manželem je špičkový houslista Jiří Pospíchal?
… Anna hrála jednu z hlavních postav v muzikálu Pokrevní bratři a nyní ji ztvárňuje Tereza Hrabalová?
… herečku je možné vidět i na televizních obrazovkách v seriálu České televize Rozsudek?
… diváci Aničku znají například jako Raněvskou z Višňového sadu, Kněžnu z Lucerny nebo Lady Macbeth v Shakespearově Macbethovi?
… Anna je i výtečnou zpěvačkou, jež nejraději vystupuje s velkým orchestrem?

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace