Autista bude mít premiéru už příští neděli

Autista bude mít premiéru už příští neděli
Uherské Hradiště Kultura 05 / 06 / 2015

Co se stane, když si autistický mladý muž vyrazí do metra? Co může zažít na plese s nevidomou spolužačkou? A jaké to je, když na cyklostezce řádí na kole a předstírá, že je stádo koní? I o tom bude vyprávět nová hra s názvem Autista. S herci Slováckého divadla ji připravuje režisér Michal Zetel a už příští neděli bude mít premiéru.
Hru napsala Alžběta Michalová speciálně pro Slovácké divadlo podle skutečných událostí. Ty totiž každý den prožívá se svým autistickým bratrem. „Nezažít je, nemohla bych o nich psát. Nejsou to totiž zážitky, které by se daly vymyslet,“ říká autorka nové hry. Diváky tak díky tomu čeká celá řada veselých, ale i dojemných a tragikomických situací. Dozvědí se navíc, kdo autisté jsou a že je jich kolem nás daleko víc, než si myslíme.
Hlavní postavu vytvoří Josef Kubáník. „Hrát autistického muže je velká výzva a skvělá příležitost,“ přiznává herec. Zároveň popisuje, kde čerpal poznatky o lidech s autistickým hendikepem. „Viděl jsem dokumenty, filmy a dlouze jsme si samozřejmě povídali i s autorkou Alžbětou Michalovou. To bylo velmi cenné. Jsem zvědavý na reakce diváků,“ říká Josef Kubáník. V dalších rolích se představí Pavel Majkus, Alžběta Kynclová a nová posila slováckého souboru Tereza Hrabalová.
Autistu uvedou divadelníci v intimním prostředí Malé scény, zážitek tak bude daleko silnější. Do prázdnin je naplánována ještě jedna repríza.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace