Autista jede jako jediný z Česka na festival do Maďarska

Autista jede jako jediný z Česka na festival do Maďarska
Foto: Marek MALŮŠEK
Slovácko Kultura 09 / 05 / 2019

Slovácká scéna opět boduje na celorepublikové úrovni. Jako jediné divadlo z Česka bylo totiž Slovácké na začátku července pozváno do maďarského Vácu na mezinárodní festival visegrádské čtyřky s názvem VéNégy. „Je to velké vyznamenání nejenom pro divadlo, ale i pro celé Uherské Hradiště. Držím hercům palce, aby příběhy Kašpara diváky ve Vácu dojaly, stejně jako je dojímají po celé republice,“ pogratuloval k úspěchu hradišťským divadelníkům starosta Stanislav Blaha.
Divadelníci sklízejí s Autistou úspěchy už čtvrtým rokem. Strhující příběhy Kašpara, které speciálně pro slováckou scénu napsala Alžběta Michalová podle skutečných zážitků, viděli nejenom diváci v Hradišti, ale i v Praze, Brně, Olomouci či v Šumperku. Představitel titulní role Josef Kubáník za ztvárnění muže s autismem získal cenu Největší z pierotů a inscenace samotná se s téměř 100 reprízami stala nejúspěšnější v celé historii Malé scény.
„Děkuju Slováckému divadlu, že se pouští i do takových inscenací. Jsou emotivní, jsou pravdivé a mnozí z nás to, co popisují, osobně zažíváme,“ svěřila se divadelníkům paní Petra, která sama vychovává autistického syna a inscenaci režiséra Michala Zetela viděla už čtyřikrát. Šancí vidět ji znovu už ale moc mít nebude. Autista v červnu po čtyřech letech od premiéry skončí. V prodeji jsou poslední tři reprízy.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace