Autista rozesmívá i dojímá. Zítra už po sedmdesáté

Autista rozesmívá i dojímá. Zítra už po sedmdesáté
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 12 / 06 / 2017

Že se ne vždy podaří, aby divadelní představení skutečně silně působilo na diváky, to ví každý, kdo občas zavítá do divadla. Hercům Slováckého divadla se to podařilo s inscenací Autista, kterou uvádí na Malé scéně a která slaví u diváků velký úspěch. Zítra se inscenace v režii Michala Zetela dočká už sedmdesáté reprízy.
“Zažila jsem něco neskutečného, pravdivého. Nevěděla jsem, co se mnou divadlo udělá. Mám totiž vnučku autistku. Celé představení se hrálo o ní. Zatím je ještě malá, ale všechno bylo tak, jako bych to prožívala znovu. Emoce ukryté za každodenní starosti se provalily a já jsem to celé probrečela. Bylo to silné, herci úžasní,” řekla o inscenaci jedna z návštěvnic Hana Řiháková. “Radost, síla, ponaučení. Slovácké divadlo je moje srdeční záležitost. A za představení Autisty se klaním všem,” doplnila další divačka Pavlína Vaclavínková.
Hru přímo pro Slovácké divadlo napsala Alžběta Michalová, která se inspirovala příběhem vlastního bratra. Divadlo ji uvádí, v titulní roli s Josefem Kubáníkem, který za ztvárnění postavy obdržel v roce 2015 cenu Největší z pierotů, už dva roky.

banner

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace