Autista slaví osmdesátou reprízu

Autista slaví osmdesátou reprízu
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 03 / 04 / 2018

Inscenace Slováckého divadla Autista oslaví příští úterý už osmdesátou reprízu. „Autista se téměř za tři roky od premiéry stal jedním z nejúspěšnějších titulů Malé scény v celé historii divadla,“ říká představitel hlavní role Kašpara Josef Kubáník. „Největší devizou je silný příběh, který je napsaný podle skutečných událostí,“ je přesvědčený.
Autistu režíroval Michal Zetel a Josef Kubáník za ztvárnění titulní postavy získal cenu za nejlepší herecký výkon Největší z pierotů. Hru, kterou divadelníci zahráli i v Praze, Brně, Olomouci a dalších městech, napsala Alžběta Michalová speciálně pro Slovácké divadlo. „Nezažít to, nemohla bych o tom psát. Nejsou to totiž zážitky, které by se daly vymyslet,“ prozrazuje autorka.
Diváci jsou Autistou nadšení, nezřídka tleskají na konci vestoje. Někteří mi píší, svěřují se se svými příběhy, stalo se také, že po představení za mnou přišla paní a plakala tak, že nebyla k zastavení. Byl to pro ni tak silný zážitek. To pak víte, že divadlo má smysl,” uzavírá Josef Kubáník. Do prázdnin čekají divadelníky ještě tři reprízy, dvě z nich jsou opět vyprodané.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace