Bára Hrzánová, Josef Kubáník, David Vaculík, Ohnica - zábavný večer v divadle

Bára Hrzánová, Josef Kubáník, David Vaculík, Ohnica - zábavný večer v divadle
Foto: Tomáš Chrástek
Uherské Hradiště Kultura 25 / 11 / 2021

Už v pátek 26. listopadu se ve Slováckém divadle odehraje živé natáčení pořadu Českého rozhlasu Zlín Na pohovce Jožky Kubáníka. Rozhlas jej vysílá každou sobotu v 15 hodin a získává stále víc na popularitě.

Moderátor Josef Kubáník v něm už vyzpovídal téměř osmdesát hostů, mezi nimi nechyběly legendy jako Iva Janžurová, Simona Stašová, Jiří Lábus, Marta Kubišová, psychiatr Radkin Honzák či spisovatelka Alena Mornštajnová.

Tentokrát se rozhlas společně se Slováckým divadlem rozhodly k natáčení přizvat i diváky, kteří budou u vtipných vyprávění herce Davida Vaculíka a herečky Báry Hrzánové. K tomu zahraje cimbálová muzika Ohnica a dojde i na jedno dojemné překvapení. „Moc se těším a zároveň mám i obrovskou trému, protože utáhnout celý večer není jen tak. Ale kdo se bojí, nesmí na jeviště,” usmívá se autor a moderátor talk show Josef Kubáník.

„Těším se na každého diváka,vzkazuje Bára Hrzánová

Jedním z hostů pátečního večera bude oblíbená herečka a držitelka ceny Thálie z roku 2003 Bára Hrzánová. „Už jsem strašně dlouho neviděla Josefa Kubáníka. A příjemná shoda okolností je, že den předtím hraju v Brně, a tak to mám do Hradiště kousíček,“ vysvětluje Bára Hrzánová, co ji přimělo se na Slovácko vydat.

Tématem večera budou herecké historky. Které nakonec zazní a zda dojde i na její nejslavnější roli v  Hrdém Budžesovi, to Bára Hrzánová ještě netuší. „Na co se mě Josef zeptá, na to odpovím. Když bude zvědavý na Hrdého Budžese, tak mu vyjdu vstříc. Rozhovor je živý tvar, což mám ráda, protože se nikdy předem neví, jak dopadne,“ vysvětluje. „Každopádně si moc přeju, ať přijdou diváci! Těším se na každého z nich zvlášť,“ dodává.

„Okouzlila mě paní vrátná ve Slováckém divadle

I když Bára Hrzánová působí především v Praze, v minulosti zavítala i do Slováckého divadla, a to jako divačka i herečka. „Kdysi jsem v rádiu poslouchala povídání o Lišce Bystroušce, kterou v Hradišti tenkrát zrovna uváděli. Byla jsem z toho vyprávění tak strašně zvědavá na představení, až jsem je zhlédla naživo a seznámila se s herci úžasného Slováckého divadla,“ vypráví. „Shodou okolností jsem tam za pár měsíců hrála Hrdého Budžese a i tehdy jsem byla úplně okouzlená, protože jsem přišla do divadla a paní vrátná mi říká: "Ale i my u nás máme fantastické herce!" A já jsem odpověděla, že to vím, že jsem viděla i nádherné představení a moc si hradišťských herců vážím! Potěšila mě ta pospolitost, kdy paní vrátná začala velice fundovaně a poučeně vyprávět o hercích i o představeních. To mám ráda.“

„Vždycky nakonec plácnu, co mi přijde na jazyk,směje se David Vaculík

V pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka zpovídá moderátor dvojici hostů. Stejně tomu bude i při natáčení ve Slováckém divadle. Vedle Báry Hrzánové bude tím druhým herec Slováckého divadla David Vaculík.

„Teď jsem trošku zaskočený. Jak druhým hostem? Myslel jsem, že budu prvním hostem a že Bára Hrzánová bude až po mně,“ usmívá se David. „Každopádně to byl Jožkův nápad. Je to jeho pořad a asi by bylo dost neomalené, kdybych se do něj pozval sám. A samozřejmě, že z toho mám radost. Takže je lepší být druhým hostem než žádným,“ dodává se smíchem herec, který exceluje například v Rychlých šípech nebo v muzikálu Jesus Christ Superstar.

Stejně jako Bára Hrzánová zatím David netuší, jaké herecké historky vytáhne na místě z rukávu. „Ale přemýšlím nad tím, kudy chodím! Problém je, že většina těch historek je kvůli obsahu těžko interpretovatelná. V dnešní době musí být člověk obezřetný. Ale co, stejně zase plácnu, co mi přijde na jazyk,“ říká závěrem David Vaculík.

Umělecký vedoucí Ohnice: „Zahrajeme písně od folku až po jazz

Cimbálová muzika Ohnica doprovodí natáčení pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka živou hudbou. Podle primáše Jana Mudráka budou písně samotné překvapením jak pro Báru Hrzánovou, tak pro diváky. „Můžu ale prozradit, že zahrajeme celkem sedm písní a jen jedna bude lidovka. I když jsme cimbálovka a lidové písničky milujeme, zabýváme se i jinými hudebními žánry. Diváci to mají rádi. Takže se podíváme od folku až po jazz,“ slibuje Jan Mudrák. „Je to pro nás velká výzva a čest, už teď pilně zkoušíme, dokonce i o nedělích, abychom byli perfektně připravení,“ říká umělecký šéf Ohnice.

K cimbálovce se nakonec připojí i jeden tajný host. „Ten je ale z Prahy, takže zatím komunikujeme a domlouváme se na dálku a společně budeme zkoušet až den před vystoupením. Věříme ale, že to zvládneme a bude to pro všechny zážitek,“ uzavírá Jan Mudrák. Cimbálovka jako součást pořadu potěšila i hlavního hosta Báru Hrzánovou. „Když mi Josef řekl, že bude hrát cimbálovka, tak jsem se začala ještě víc těšit! Protože kdo umí na cimbál, to je šaman,“ směje se.

Budou Bára a David zpívat?

Jak David Vaculík, tak Bára Hrzánová jsou nejen herci, ale  taky nadšení zpěváci. Přítomnost cimbálovky na jevišti je tak pro oba logickou výzvou.

„Ano, zpívat budu a zkoušky už probíhají. Zkoušet s cimbálovkou je vždycky velmi osvěžující, jak po umělecké, tak po vinařské stránce. Co budu zpívat, to bych si ale s dovolením ještě ponechal jako tajemství,“ prozrazuje David Vaculík, který své pěvecké schopnosti prokázal už v mnoha muzikálech, například Pokrevní bratři, Chicago nebo legendární Dohana!. Zda se k cimbálovce připojí i Bára Hrzánová, se uvidí. „Necháme se překvapit,“ uzavírá trochu tajemně herečka.

„Pohovka si o živý kontakt přímo říká,tvrdí programová vedoucí Českého rozhlasu Zlín

Nabídku na vlastní autorský pořad dostal dostal Josef Kubáník od vedoucí programu Českého rozhlasu Zlín Markéty Janíkové. Intenzivně spolupracují už téměř rok.

„Ten pořad si o živý kontakt s posluchači přímo říká,“ vysvětluje Markéta Janíková. „Často nás mrzí, že diváci nemohou být u všech těch neopakovatelných situací, které při rozhovorech vznikají. Navíc zábavná talk show u nás v kraji chybí. Takže živý pořad pro diváky byl v plánu hned a ve Slováckém divadle jsme pro naše snílkovské plány našli ideálního partnera a to správné místo i s pohovkou.“ Zda páteční živé natáčení ve Slováckém divadle bude pokračovat i v dalších měsících, to se uvidí. „Odpověď není jen na nás, tu nám dají v pátek diváci. Nejvíc se těšíme, že se na konci zeptají: A kdo a kdy bude příště?“ uzavírá programová vedoucí Českého rozhlasu Zlín Markéta Janíková.

Vstupenky na natáčení pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka ve Slováckém divadle jsou k dispozici na webu a v pokladně divadla.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace