Basiková zazpívá v Ostrohu na zámku

Basiková zazpívá v Ostrohu na zámku
Foto: archiv  /  Bára Basiková bude koncertovat v sobotu na ostrožském zámku.
Uherský Ostroh Kultura 08 / 06 / 2012

Mám tady skvělé kamarády

Bára Basiková se do Uh. Ostrohu vrací poslední dobou často. V zimě se zúčastnila školního plesu, v sobotu 9. června usedne do porotcovského křesla v rámci národního kola Světla orientu - proslulé soutěže skupinových orientálních tanců, již pořádá DDM Pastelka, a večer bude od 20.30 koncertovat na ostrožském zámku. Před příjezdem do Uh. Ostrohu nás nechala nahlédnout do svého karierního života i soukromí.

Jak jste se do Ostrohu vůbec dostala? Zaslechla jsem něco, že jste se na dovolené skamarádila s pořadatelkou těchto akcí?

Mám v Ostrohu skvělé kamarády, za kterými jezdím na návštěvu a kteří mě zvou na nejrůznější ostrožské akce. Jednou z nich bude můj koncert na zámeckém nádvoří 9. června večer.

Jak se vám líbilo loni na školním plese? Je u nás odlišná zábava než v Praze? Byla jste někdy na školním plese dcer?   

Na ostrožském plese se mi líbilo, i když bylo obtížné neustále dokola vysvětlovat hostům, co tam dělám. Zábava je u vás stejně dobrá jako u nás a na plesech často vystupuji, takže to velmi dobře znám. Na školních a maturitních plesech mých dcer jsem samozřejmě byla, protože to je zásadní událost a velice jsem si to užila.

Posadíte se do poroty národního kola soutěže orientálních tanečnic - baví vás tento způsob tance? Zkusila jste jej také někdy?

Tenhle tanec jsem ještě nezkusila, ale moc se mi líbí, protože je ladný a velmi ženský. A když jej někdo opravdu ovládá, je to skvělá podívaná.

Benefičním koncertem podpoříte mladé ostrožské hokejisty. Jste fanynka? Sledujete důležitá hokejová utkání?

Hokej miluju a moc ráda sleduju televizní přenosy. Ostrožští hokejisti jsou skvělí, mají výborné vedení, dosáhli mnoha úspěchů, moc bych jim přála hvězdnou budoucnost a perspektivu.

Myslíte, že by váš malý Tedík třeba jednou mohl hrát hokej? Nebo má spíš umělecké sklony po vás a manželovi?

Tedík zkouší všechno možné, hraje fotbal i na kytaru, zpívá a leze po stromech, projevuje se u něho nadání všeho druhu. Ráda bych, aby sportoval, a hokej by byl naprosto ideální.

Vaše dcery letos maturovaly - jak jste to s nimi prožívala? Stresovala jste se hodně?

Asi jsem se stresovala stejně jako ony nebo jako já před mnoha lety, když jsem sama maturovala. Přece jen je to opravdu první velká zkouška v životě, je to zásadní zlom v dospívání mladého člověka, zkouška zodpovědnosti a píle. Jsem ráda, že to dcery zvládly a mají tuto etapu šťastně za sebou. Jenom mě moc mrzí, že jsem nemohla být v den D s nimi, protože jsem byla na Slovensku s Alexandrovci.

Anička a Maruškou se do světa showbusinessu neženou - jaký směr si tedy pro svou budoucnost vybraly?

To vám neprozradím, protože si holky nepřejou, abych o nich mluvila, nerady se ukazují na veřejnosti a moje popularita jim je poněkud na obtíž, protože mají rády klid, soukromí a anonymitu.

Maminkovství je pro vás velmi důležité - je hodně komplikované skloubit náročnou profesi s jedním prckem, dvěma slečnami a manželem? 

Není, záleží jen na tom, jak si zorganizujete čas, koho zapojíte do pomoci a jak jasně si určíte priority. Většinu pracovních nabídek odmítám, protože chci být především s rodinou a zejména s tím maličkým. Je v nejkrásnějším věku a chci se mu věnovat co nejvíc. Nic není důležitějšího, zajímavějšího a smysluplnějšího.

Těšíte se na prázdniny? Jak je strávíte?

Samozřejmě s rodinou, a to na nejrůznějších místech naší vlasti, v jižních Čechách, kde máme chalupu, v Litomyšli, kde mám tetičku, na Moravě, kde mám rodinu a kamarády. Také poletíme k moři.

Jak vůbec dobíjíte baterky?

Nejlepší je spánek a nějaká relaxační zábava, třeba příjemná masáž. Nebo procházka lesem a vůbec do přírody. Občas dobrá kniha nebo film, když je čas a malej spinká.

Jste hostem Alexandrovců - jaká je atmosféra koncertů? Ovlivňuje náladu ruská kultura a pořádná banda chlapů?

Atmosféra je fantastická a kdo to nezažil, neví, o čem mluvím. Vystupujeme ve sportovních halach, amfiteátrech a na stadionech, běžně pro 10 až 20 tisíc lidí, všude je vyprodáno, obecenstvo skanduje a nakonec vždycky tleská vestoje. Mít na jevišti za sebou tak obrovský a úžasný ansámbl je zážitek na celý život, přála bych to každému zpěvákovi a velice si vážím, že jsem byla pro toto turné oslovena. Díky této zkušenosti jsem poznala ruský folklor, nádherné písně, skvělé hudebníky a zpěváky jejich sboru, úchvatné sólisty a vynikající tanečníky, skvostné baletky a jednoho velmi charismatického dirigenta…

A co Precedens? Připravujete koncerty k výročí? Chystáte vzpomínky nebo nějakou pecku pro fanoušky?

Ano, Precedens letos slaví 30 let od svého vzniku, takže chceme uspořádat pár narozeninových koncertů a spolu s fanoušky zavzpomínat.

Jak jste vnímala vlastní přerod úleťácké zpěvačky v Precedens a Stromboli v muzikálovou hvězdu?

Ten přerod nenastal hned, byla to dlouhá cesta a vývoj, ta změna se udála pozvolna a postupně. Po ukončení spolupráce s těmito kapelami jsem koncertovala ještě s jinými soubory a do toho začaly pomalu přicházet muzikálové a divadelní projekty. A přestože jsem v muzikálovém angažmá nepřetržitě už skoro 19 let, paralelně s touto divadelní činností neustále koncertuji a zúčastňuji se nejrůznějších hudebních programů. Takže nejsem zaměřena jen na muzikály. Ale ty jsou bohužel více vidět a věnuje se jim (někdy až zbytečně) velká mediální pozornost.

Pohádkový muzikál Kapka medu pro Verunku se teprve připravuje. Přiblížíte trochu vaši roli?

Jsem ráda, že si konečně zahraju v pohádce, protože jsem si to vždycky přála, že to bude role královny, protože ta je velice moudrá, a že to nebude hlavní role, protože těch už bylo na mém kontě dost. Je to nádherný a chytrý příběh s hezkými písničkami, které si děti budou zpívat s námi. Moje role královny přírodních sil (říkejme jí KaPeSka) je šikovně napsaná a bude mít také nádherné kostýmy, ale bude velice přísná a nekompromisní ke špatným a zlým lidem. Víc vám neprozradím. Přijďte s dětmi v září do pražského divadla Hybernia a vše se dozvíte.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace