Blíží se Emilia Galotti - hra plná intrik

Blíží se Emilia Galotti - hra plná intrik
Uherské Hradiště Kultura 05 / 02 / 2010

Ve Slováckém divadle ještě nedozněl potlesk z první letošní premiéry komedie Harold a Maude a divadelníci už připravují další novinku. Bude jí Emilia Galotti - hra plná intrik, která ne náhodou připomíná dnešní politické a společenské strkanice.
„Proslulá hra dramatika Gottholda Ephraima Lessinga bývá dodnes označována jako první měšťanská tragédie a její tvůrce jako německý Shakespeare,“ říká k novince její dramaturgyně Hana Hložková. „I když je hlavním tématem tragédie láska, Emilia Galotti bývá rovněž považována za hru, která zkoumá procesy mocenských vztahů mezi vrstvami společnosti, mezi mužem a ženou, zároveň kritizuje prodejnost a představy o správné morálce,“ dodává dramaturgyně a všichni mají jasno. Tak jako je politika nečistá a plná intrik dnes, tak byla i před lety.
Slavný příběh ve Slováckém divadle připraví tým režisérky Martiny Schlegelové, která předloni na Malé scéně nastudovala současnou hru Little Sister. „Emilia Galotti je příběh, který se hraje po celém světě už více než dvě století, takže už prošel tak hustým sítem, že skutečně patří mezi zlatý poklad. Ale přitom, když ho čtete, máte pocit, že vidíte pány v oblecích a dámy s kabelkami Louis Vuitton, které sledujete na stránkách společenských magazínů, v televizních zprávách. Jsou to ti hezcí a okouzlující lidé, kterým patří valná většina pozemských statků této planety a kteří rozhodují o našem životě... Je to příběh o pokušení zařadit se mezi ně, o pokušení podlehnout, zamilovat si ty muže, ty ženy.“
A kdo vytvoří ony krásné ženy a muže? Diváci se mohou těšit na Kláru Brtníkovou, Pavla Hromádku, Jaroslavu Tihelkovou, Jiřího Hejcmana, Tomáše Šulaje, Andreu Nakládalovou a další oblíbené tváře Slováckého divadla. Premiéra proběhne 13. února.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace