Bluesový koncert roku v podání Eric Sardinas Band

Bluesový koncert roku v podání Eric Sardinas Band
Uherský Brod Kultura 04 / 10 / 2009

Blues je jako rosa na trávě, blues je jako vůně vína, blues je zkrátka životní styl... blues se usídlilo v Domě kultury v Uh. Brodě a sjíždí se sem největší špičky bluesového světa, jako je kapela jednoho z nejoriginálnějších bluesových kytaristů současnosti Erica Sardinase ze Spojených států.

Jemné a procítěné akustické bluesové skladby s odkazem na nejstarší kořeny delta blues, tvrdá elektrická bluesrocková smršť s rychlostí 200 km/h, kytarový slide za pomoci plné pivní lahve, hořící kytara v rukou do půl těla vysvlečeného tetovaného podivína s vizáží mexického mafiána. To je zvláštní směsice charakteristik skvěle pasující na jednoho z nejoriginálnějších muzikantů současnosti, kteří vyznávají bluesové náboženství.

„Sardinas je také řazen mezi nejznámější hráče současnosti na resofonickou kytaru. Přestože v některých fázích jeho alb či živých koncertů úplně zapomenete, že jmenovatelem jeho hudby je blues, vždy nakonec musí posluchač uznat, že právě muzika Erica Sardinase je to pravé blues 21. století,“ říká duo z Bandru, jehož prostřednictvím bluesoví umělci do Domu kultury jezdí. „Během koncertu kapely Erica Sardinase si připadáte, jako by se na podiu střídali umělci typu Muddyho Waterse, Alberta Kinga, ZZ Top, Jimiho Hendrixe nebo Led Zeppelin,“ dodávají. Blues v českém podání předvedou brněnští Hoochie Coochie Band, kteří patří k bluesové špičce u nás.  

Koncert se koná v neděli 11. října v 19.30 v brodském Domě kultury. Po ukončení koncertu tradiční afterparty v prostorách restaurace kulturáku.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace