Bomba! Slovácké nastuduje muzikál Chicago

Bomba! Slovácké nastuduje muzikál Chicago
Uherské Hradiště Kultura 10 / 10 / 2014

Slovácké divadlo začíná odkrývat dlouhou dobu tajné karty a prozrazuje, co publiku nabídne v jubilejní sedmdesáté sezoně. Ta odstartuje v lednu, ale už od dnešního dne si diváci mohou začít pořizovat předplatné. A že se mají nač těšit! Divadlo totiž právě oznámilo, že kromě pěti dalších inscenací nastuduje i muzikál Chicago.
„Jsem rád, že to vyšlo,“ říká spokojeně po několikaměsíčním vyjednávání ředitel divadla Igor Stránský a prozrazuje, že podmínky, které si agentura zastupující autory k nastudování kladla, byly velmi tvrdé. „Stálo nám to ale za to. Chtěli jsme divákům nabídnout velký titul, to se nám povedlo,“ dodává a připomíná, že podobně divadlo postupovalo před deseti lety, když shánělo práva na muzikál Donaha! Vyplatilo se to a muzikál je dodnes na repertoáru.
Chicago zná většina diváků z filmového plátna. Muzikál získal šest Oskarů a hrály v něm takové hvězdy jako Catherine Zeta-Jones, Renee Zellweger či Richard Gere.
Muzikálovou novinku s herci nastuduje Radek Balaš, jenž připravil už zmíněné Donaha!, ale třeba i muzikál Cikáni jdou do nebe a další.
Chicago uvidí jako první předplatitelé Slováckého divadla příští rok. Letos je jich přes osm tisíc, což je nejvíc ze všech činoherních divadel republiky. Mnozí očekávají, že po zveřejnění atraktivní nabídky se počet pravidelných diváků ještě zvýší. Předplatné na rok 2015 se začíná prodávat právě teď. Příští týden představíme další tituly.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace