Buchlovské hudební léto - zábava pro každého

Buchlovské hudební léto - zábava pro každého
Foto: archiv  /  Kapela Gaia Mesiah, která otevře Buchlovské hudební léto.
Buchlovice Kultura 11 / 04 / 2010

Nejvíc se těším na květnový trojkoncert

Buchlovický amfiteátr se stal letním kulturním centrem s pestrobarevným programem, ve kterém si každý najde něco svého. Hlavním organizátorem tohoto programu je agentura Vichr, tedy pořadatelské duo Víťa Chromek s Filipem Dohnalem a jejich prodloužená kancelářská ruka Míša Remešová. Za dvanáct let působení se jim podařilo na Buchlovské hudební léto (BHL) přivézt nejlepší kapely republiky, ale i zahraniční hvězdy.

Hlavní guru všech buchlovických a mnoha hradišťských a kunovických akcí Víťa s námi probral zajímavosti letošního léta v zámeckém amfiteátru, které otevře květnový trojkoncert Vypsané fiXy, Horkýže Slíže a Gaiah Mesiah.     

 

Kam směřuje BHL? Posunuješ to někam dál, nebo chceš současnou podobu, která se prakticky vyvinula z folkové Buchlovské svíce, zakonzervovat?

Chceme nabídnout kvalitní zábavu za dobrou cenu pro všechny věkové kategorie posluchačů. Bez ohledu na hudební styl. Myslím, že by nikoho nebavilo, kdyby v rámci BHL byly pouze folkové či punkové koncerty. V příštích letech se budeme snažit asi dovézt i více zahraničních interpretů. Ale to záleží na mnoha okolnostech, především pak na zájmu posluchačů.

Na co se v BHL nejvíc těšíš?

Asi na trojkoncert Vypsaná fixa, Horkýže Slíže a Gaia Mesiah nebo na britskou legendu Slade. Také mě těší ochota Marie Rottrové vystoupit pod širým nebem.

Co ti při domlouvání kapel a akcí dalo letos nejvíc zabrat?

Docela napínavé bylo čekání na potvrzení od Slade a klasické domlouvání honorářů kapel, které chtějí víc a víc.

Budou nějaké novinky?

Většina večerů je pojata jako dvoj či trojkoncerty. To znamená, že jeden večer vystoupí kvalitativně stejně dobré skupiny a interpreti za cenu vstupného, které je obvyklé na jeden koncert. Tak trochu dva až tři v jednom! Novinkou bude také pořádání velkého Dětského dne a divadelních představení.

Koho z účinkujících bys tam chtěl ještě mít?

Letos myslím je docela narváno. Vždyť například jako poslední akce se potvrdil koncert k 15 letům Svatého Pluku, kde jeden večer vystoupí Anna K, Vladimír Mišík a Blue Effect. A právě o Blue Effect jsem hodně stál. Hlavně si přeju, aby vycházelo počasí a celé léto proběhlo v klidu.

BHL společně děláte už dvanáct let. Je složitější neopakovat se a hledat stále něco nového?

Je to čím dál složitější. U nás je tak pět šest kapel, které dokáží prostor amfiteátru naplnit a jsou ještě k tomu něčím originální, pak možná dvě až tři, kterým je amfiteátr malý. Letos se objevují i česká jména, která se ještě nikdy v Buchlovicích neobjevila, a tak jsem sám zvědavý, jak to dopadne. I když, jak již naši návštěvníci jistě zaregistrovali, začali jsme pokukovat po zahraničí, otevírají se nám nové možnosti.

Nezapomínáte však ani na děti a divadlo...

Dětem tradičně přijede udělat svoji show Michal Nesvadba a bude se hrát divadelní pohádka Jak se bubnuje na princezny. A letos možná přijde i kouzelník… Buchlovičtí ochotníci z divadelního spolku J. K. Tyla oslaví divadelní fraškou Slaměný klobouk 40. výročí založení, tak to bude možná velká akce.

Letní kino zůstane?

Jasně. Diváci se opět mohou těšit na zajímavé české i zahraniční filmy. Kino s poetickým názvem Bio Láska už má svůj okruh návštěvníků, na představení chodí v průměru padesát lidí, což je dobrá zpráva. I když na provoz nevyděláme.

Každým rokem se snažíte přivézt jiné kapely. Tři sestry se ale staly inventářem... nebojíte se, že se lidem ohrají?

Kdyby tam nehrály Sestry, tak bych se asi zbláznil z neustálých odpovědí na otázky typu: A Sestry letos nebudou proč? Zatím to ani v nejmenším nevypadá, že by se lidem ohrály. Alespoň podle návštěvnosti. A když zpívá celý amfiteátr sborem ty jejich halekačky, je to šrumec a ohromná zábava! Mimochodem je taková tradice, že většinou do týdne po koncertu přijde SMS od inženýra Magora s datem na další rok. Jsou z Buchlovic úplně unešení.

Jak se bráníte špatnému počasí?

To už je risk letních amfíků... ale v létě holt někdy prší. A někdy to ani nevadí a koncert je skvělý i v dešti. Spíš se většinou modlíme, aby všechno proběhlo tak, jak to má být.

 

Koncerty

so 15. 5. Vypsaná fiXa + Horkýže Slíže + Gaia Mesiah

pá 28. 5. Olympic

pá 4. 6. Mňága a Žďorp

pá 18. 6. Marie Rottrová se skupinou Neřež

pá 25. 6. Anna K, V. Mišík, Blue Effect, Svatý Pluk

so 3. 7. Škwor

pá 23. 7. Mig 21 + Michal Hrůza

so 31. 7. Slade /UK/

so 14. 8. Věra Špinarová se skupinou Adam Pavlík Band

pá 20. 8. Tři sestry + Doctor P.P. + De Bill Heads

Divadelní představení

ne 25. 7. Dívčí válka - představení divadla F. R. Čecha

Představení pro děti

Velký dětský den - atrakce, soutěže, karaoke

ne 15. 8. Michal Nesvadba

autor: IVA TYMROVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace