Byli jste už někdy v zoo?

Byli jste už někdy v zoo?
Uherské Hradiště Kultura 12 / 02 / 2014

Možná se budete divit, ale jsou mezi námi děti, které v zoo v životě nebyly, i když by se tam moc chtěly podívat. Nejsou z Afriky, Indie nebo Haiti. Jsou od nás, z Uherského Hradiště a okolí. Jejich rodiny jsou v tíživé životní situaci, a tak na výlet do zoo nemají ani pomyšlení, natož peníze, které jim sotva vystačí na základní životní potřeby.
Projekt Byli jste už někdy v zoo? zahrnuje jednak výstavu obrázků a fotografií z činnosti Centra sv. Sáry Oblastní charity v Uherském Hradišti, které se o tyto rodiny stará a pomáhá jim řešit jejich problémy, a jednak dražbu obrázků, která bude ve třech vlnách probíhat na FB stránkách Energie bez závazků. Celý výtěžek dražby poputuje dětem na jejich vysněný výlet do zoo, který jim alespoň na jeden den prozáří jejich nelehký život.
Výstava je k vidění v přísálí Reduty až do 1. března.

Ode pondělí do soboty 15. února dražíme na facebookových stránkách Energie bez závazků tyto tři obrázky:

1. Kočičky
Dvě kočičky na obrázku představují mě - Darču a moji sestru Kristýnku. Náš nejmladší bráška je malý ježek. Je velmi milý, ale občas mě i sestru zlobí - proto ty bodliny. Mým největším přáním je stát se zdravotní sestřičkou a přestože nemáme moc peněz, věřím, že se mi to podaří.

2. Beruška
Babička mi říká, že jsem její malá beruška. Já jsem Lucinka a jsou mi tři roky. Obrázek mi pomáhala kreslit teta Žaneta. Moc bych si přála chodit do školky, abych měla kamarády. Pro maminku si přeju, aby byla veselá a byla se mnou víc doma. Mám ji moc ráda.

3. Minecraft
„Kéž by byl život jako počítačová hra,“ často vzdychá jedenáctiletý Robin. Robinek by si přál, aby se mamince podařilo najít si práci, byla šťastnější a jejich život byl zase jako dřív.

banner
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace