Čeho se bála slavná herečka?

Čeho se bála slavná herečka?
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 07 / 04 / 2018

Drahomíra Hofmanová je nepřehlédnutelnou herečkou, kterou si mnozí diváci pamatují ze slavného filmu Vojtěcha Jasného Všichni dobří rodáci. Nyní exceluje i na prknech Slováckého divadla jako Józa Potockých v novince Slováckého divadla Kříž u potoka režiséra Martina Františáka. Paní Hofmanová je velká hvězda a je nám ctí, že ji můžeme vídat i na našem jevišti,” říká ředitel slovácké scény Michal Zetel.
Netuší ale, že herečku stojí účinkování v uherskohradišťském divadle velké nervy. Ještě nikdy jsem nebyla tak nervózní jako teď,” svěřila se před premiérou Kříže u potoka a po jejím konci, kdy jí diváci nadšeně aplaudovali, prozradila: Je tady tak skvělý soubor, tak vynikající herci, že mám vedle nich mindrák a bála jsem se, abych jim to nepokazila.”
Obavy byly ale zbytečné - ba naopak. Kříž u potoka nadchnul publikum i organizátory jednoho z největších českých divadelních festivalů tak, že ihned po skončení premiéry slovácké herce s inscenací pozvali do hlavního programu. Jakmile potvrdíme termíny, zveřejníme všechny detaily,” uzavřel ředitel Zetel s tím, že u další reprízy se tleskalo vestoje. Letošní rok se divadelníkům zatím daří na výbornou.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace