Čeká šéfredaktora paruka od herců?

Čeká šéfredaktora paruka od herců?
Uherské Hradiště Kultura 01 / 11 / 2012

Sázka roku je tady!

Minulý týden jsme přinesli zprávu, která říká, že prezident Herecké asociace herec Jiří Hromada a s ním i šéfredaktor DOBRÉHO DNE Pavel Paška pochybují o tom, že herci Slováckého divadla dokáží překonat počet předplatitelů z letošního roku. „V této nelehké době to je na hranici zázraku,“ tvrdí Pavel Paška a připomíná, že ve městě, jež má přibližně 25 000 obyvatel, víc předplatitelů než letošních, už tak závratných 8 030 být nemůže.
„To se ještě uvidí,“ řekli si herci a vyzvali pochybujícího novináře k souboji. „Když vyhrajeme a předplatitelů opět přibude, čeká vás trest,“ hřímají divadelníci s úsměvem a dodávají, že v opačném případě to odnese ředitel Igor Stránský. Je ale vidět, že si náležitě věří, protože sázka je skutečně za hranicí škodolibosti.
„Jak se tak na pana šéfredaktora díváme, uvítal by nějakou slušivou paruku,“ pokyvuje hlavou herec a mluvčí divadla Josef Kubáník a má i s kolegy jasno. „Jestli pan Paška prohraje a my budeme mít předplatitelů víc, čekají jej tři dny s parukou, kterou mu sami vybereme. Musí v ní chodit všude. Na nákupy, redakční porady, tankovat benzín, ale i k nám do divadla. Už vidím, jak se budou v supermarketu divit, co to přišlo za blázna s blonďatými copy do půli zad,“ směje se herec.
Šéfredaktor hozenou rukavici zvedá. „I když si myslím, že k tomu nedojde, souhlasím. Zato když vyhraju, ostříhám pana ředitele Stránského,“ přichází se svojí sázkou.
Divadelníci jsou přesvědčení, že zvítězí. „Tohle nemůže dopadnout v náš neprospěch. Myslím si totiž, že podobně škodolibých mezi námi chodí víc,“ směje se herečka Jitka Josková nad představou, jak jde oblíbený novinář se svým dvouletým synkem k lékaři a v čekárně následuje výbuch smíchu. Herci ale mají ještě jednu výhodu.
Předplatné na rok 2013 je opravdu atraktivní. Nechybí v něm muzikál Dobře placená procházka s hity divadla Semafor, komedie Nájemníci, která navazuje na veleúspěšný hit 1+2=6, i novinka vybraná přímo na tělo herečce Květě Fialové s názvem Popel a pálenka. Jak se všechno vyvíjí, budeme informovat zase za týden.

Jaký je stav předplatitelů?
Na začátku října rozeslali divadelníci katalogy s nabídkou na příští rok všem jejich předplatitelům. Až v následujících týdnech se uvidí, zda všichni předplatné obnoví a zad k nim přibudou i další. Momentálně jsou čísla předplatitelů roku 2013 zanedbatelná. Je jich pouhých 1065, i když mnoho nových zájemců se hlásí na adrese predplatne@slovackedivadlo.cz . Do osmi tisíc je ještě hodně dlouhá cesta…

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace